Bi’ Dinlesen Neler Anlatacağım

· 29/10/2020


Bu atölye kendine yaptığın farkındalık dolu bir yolculuktur.

Bu atölyede neler mi var?

 • Bir hikayenin ipinden tutup kendimizle karşılaşacağız,
 • Birbirimizi ve kendimizi koşulsuz dinlemeyi keşfedeceğiz,
 • İletişim halinde olmanın sıcaklığını yaşayacağız,
 • Müzikle bedenimizi harekete geçireceğiz,
 • Kendimize, saçmalama hakkını tanıyacağız,
 • Küçücük bir nesnenin ne anlatmak istediğini fark edeceğiz ve biz de onun hikayesini anlatacağız,
 • Dansın güvenli ellerine kahramanımızı bırakacağız,
 • Ve atölye sonunda “Hayatım Masalımdır!” diyeceğiz.

Atölye süresi 3 haftadır. Zoom üzerinden 3 buluşma şeklinde gerçekleşir. İki buluşmanın arasında pratik etmeniz için bazı farkındalık çalışmaları ile hafta boyunca sizinle adımlayacağım. O hafta içinde sorularınız olursa ya da fark ettiklerinizi paylaşma heyecanı yaşarsanız, size güvenli alan açacağım ve sizi tüm kalbimle dinleyeceğim.

Atölye sonunda bu çemberde bulunduğun için kendine çok teşekkür edeceksin ☺

Eğer sen de bu çemberde benimle adımlamak istersen ya da daha önce katıldıysan ve bir arkadaşını davet etmek istersen burada bekliyorum.

Tüm merdiveni görmek zorunda değilsin, sadece ilk adımı at!

Süre: Her buluşma için süre 2 saatdir.

(Bu atölye 18 yaş ve üstü herkesi ağırlamaya hazırdır.)


Bir sonraki atölye açılış tarihinden önce haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Atölyemizin Zoom Toplantıları 3 hafta Çarşamba günleri 20.00-22.00 arasında yapılmaktadır.

Öykü’nün Öyküsü

Akdeniz’in kıyısında küçük bir şehirde doğdum, emekledim, yürüdüm. Akdeniz’in dalgaları çocukluğumun elini hiç bırakmadı ve hala benimle beraber yürüyor.

Hukukçu bir ailenin ortanca ve tek kız çocuğu olarak büyüdüm. Evimizde hikayeler, kitaplar, sohbetler, sorgulamalar hiç eksik olmazdı. Felsefe kitapları okuyarak büyüdüğüm yuvadan sosyolog olarak mezun oldum. Toplumu anlamak için insan dedim psikolojik danışma ve rehberlik eğitimimi tamamladım. İnsanla çalışırken anladım ki, daha da derine en derine inmek istiyorum. Ve o zaman atomla yani hikayelerle tanıştım. 

Bu yolculukta yolumun Fransız Masalcı Judith Malika Liberman ile kesişmesi, büyüttüğüm umudumun sesi oldu. Küçük bir kız çocuğuyken en iyi bildiğim şey hayal kurmaktı ve bu hayale inanmaktı. Büyüyünce bunun yanlış olduğunu söylediler. Sessiz bir şekilde hayal kurmaya devam ettim. Sonra Judith bir gün dedi ki; “Mitosu uyandır ve onunla beraber yürü.

Hayal edersen, hayret edersen anlatacağın bir masalın olur.”

O söylediğinden bu yana, içimdeki çocuğun elini daha sıkı tutarak hayret ediyor ve adımlıyorum. Masalların simgesel yolculuğunda kaybolup kendimi bulmak beni büyütüyor ve bu sihirli döngünün bir parçası olduğum için şükran duyuyorum.

Ve Judith sayesinde sevgili Yeşim Cimcoz ile tanıştım ve onun kurduğu Sanal Yazı Evi’nin bir ferdi olmaktan onur duyuyorum. İçimdekileri bu güzel ailede paylaşacak olmak beni çok heyecanlandırıyor.

 • 13 yıl özel okullarda Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak çalıştıktan sonra Temmuz 2018’de kurumsal hayattan ayrıldım, bireysel ve grup çalışmalarıma özel olarak devam ediyorum.
 • 2015 yılından bu yana Anlatıcılık Sanatı alanında 5 yaştan itibaren her bireye hikayeler, masallar anlatıyorum. 
 • Hem yetişkinlere hem de gençlere “Anlatıcılık Sanatı” hakkındaki bildiklerimi paylaşmak için eğitimler veriyorum.
 • Hem yetişkinlere hem de gençlere;

İlham, Yaratıcılık, Yeniden başlamak için asla çok geç değildir, Hayatın masalındır, temalarını da içeren atölyeler düzenliyorum.

 • Yetişkinlere yönelik “Masal Geceleri” ve çocuklar için “Masal Atölyeleri” düzenliyorum.
 • Aynı zamanda Flamenko dans ediyor ve öğretiyorum. Bedenin hikayesiyle masalın sesini birleştirdiğim performanslar sergiliyorum.
 • Ve 2020 Eylül ayında Mindfulness yolculuğuma başladım. Atölyelerime yeni öğrendiğim pratikleri de dahil ederek, içimdekileri paylaşmak istiyorum.

Hayat akarken aldığım sosyoloji, felsefe ve psikoloji eğitimlerimi harmanlayarak tüm bildiklerimi paylaşmaya, yeni bilgiler öğrenmek için de adımlamaya, dinlemeye devam ediyorum.

Bir yolculuk bu; umarım bu yolda seninle de yolumuz kesişir ve dinlenirken bir bardak çay içer birbirimize öykülerimizi anlatırız.

Zamanın birinde tam da bu zamanda Sanal Yazı Evi’nde karşılaşabilmek ümidiyle (:

+11 katılımcı
Hemen Katıl
1.000 TL

6
Kimler Neler Demiş?

Please Giriş to comment
3 Yorum sayısı
3 Yorumlara gelen cevaplar
4 Takip edenler
 
En beğenilen yorum
En ateşli yorum
4 Yorum yapanlar
Esra BÖykü Tekşenebruguman gümanÖykü Uyar TekşenHülya Biyan Güncel yorum yapanlar
  Bildirim al  
Bildir
Esra B
Üye
Active Member

Aralanan kapıdan girmek ne büyük mutluluk! Hem dinlemenin hem de anlatmanın güzelliğine kaptırdım kendimi. Öykü hocamın hazırladığı heyecan verici ve zihin açıcı akışa da ayrıca bayıldım. Katıldığım en içe dokunan ve öğretici atölyelerden biri olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Öykü hocam yüreğinize ve emeğinize sağlık!

ebruguman güman
Üye
Active Member

Ben seni çok sevdim,enerjin harika,sesin alıp götürüyor.Öyküm inşallah buluşmak dileklerimle,niyetin,emeğin yerini bulsun

Hülya Biyan
Üye
Trusted Member

Ne güzel olmuş. Yüreğine sağlık Öykü’m..

✎Bize ulaşabilirsiniz