Ders 2, Konu 2
In Progress

Alıştırma

22/09/2020
Ders Tamamlandı
0% Tamamlandı

Bugün birkaç alıştırma önerdim size. Hepsini şu anda yapmanız gerekmiyor. Aşağıdaki çalışmalardan herhangi birini ya da birkaçını, belki hepsini deneyebilirsiniz:

  1. Evinizi dolaşın. Elinizde ufak bir not kâğıdı ve kalem olsun, telefonunuza sesli ya da yazılı olarak da kaydedebilirsiniz. Bir başkasının evinde dolanır gibi dolanın. Gördüklerinizi yazın. Daha önce dikkat etmediğiniz ama şimdi fark ettiklerinizi not edin. Şimdi oturup o notlarınızı kullanarak bu evde kim yaşıyor anlatın.
  2. Bir liste çıkartın. Şu anda yazmakta olduğunuz bir hikâye varsa o hikâyeye dair bildiğiniz her şeyi listeleyin. Sonra da bilmediklerinizi listeleyin. Bilmedikleriniz listesindeki her maddeye bir şeyler uydurarak, saçmalayarak da olsa bir şey yazın. Elinizde bir hikâye yoksa, yazmak istediğiniz tüm konuların listesini çıkartın. Sonra da saatinizi altı dakikaya  kurarak onlardan birkaçına aklınıza ne geliyorsa yazın.
  3. Bir müzik açın ve on dakika hareket edin. Dans edebilirsiniz, salınabilirsiniz ama bedeninizi serbest bırakarak adına dans demeden müziğin bedeninizde yarattığı ihtiyaca izin vererek hareket edin. Müzik bittiğinde 15 dakika içinizden ne geliyorsa yazın.

17
Kimler Neler Demiş?

Please Giriş to comment
12 Yorum sayısı
5 Yorumlara gelen cevaplar
12 Takip edenler
 
En beğenilen yorum
En ateşli yorum
12 Yorum yapanlar
Sibel GüneşG.Editör İdil DammerMelike Pehlivan İşlerFiliz KocamanEsin Güncel yorum yapanlar
  Bildirim al  
Bildir
EZGİ ALKAN TUZCU
Üye
Member

3. alıştırma:Tuzlu suyun buruk tadını anımsadım. İnsan Yeni Türkü dinlerken Akdeniz havası solumadan edemiyor. Hafif bir meltem tenimizi okşuyor, kadehler dolup boşalıyor. Dalgalar “Hayat var!” diye bağırıyor. Kahkahalar havada uçuşuyor. Gözyaşı için geceyi bekliyoruz. Güneş her şeyin içini gösteriyor, gecede kaybolmak daha kolay. Çıkmaz sokaklar, çalınan yanlış kapılar en çok geceye yakışıyor.

Sibel Güneş
Üye
Active Member

Kapıdan girdiğinizde bir boşlukla karşılaşıyorsunuz önce, Acaba bu ev boş mu , yaşayan insan yok galiba diyorsunuz. Sağda hemen bir mutfak var, salondan ayrı bir şekilde,büyük ihtimalle kadın mutfak dağınıklığını sevmediğinden ayrı bir mutfak var, Mutfak tezgahı tertemiz, ortada hiç bir fazla eşya yok Türk kahvesi makinesi, espresso makinesi ve çay makinesi sizi karşılıyor Ama kenarda tezgahın kenarında bir semaverde kalabalık misafirler geldiğinde kullanılmak üzere hazır edilmiş olmalı , size hoşgeldiniz diyor. Mutfaktan çıkınca hemen salon kapısı yanınaşınozda bitiyor İçeri girdiğinizde modern tazda döşenmiş bir salon karşılıyor sizi , Ormandaymışsınız hissi veren yeşil ve kahverengi mutfak dolaplarından sonra , Masmavi… Devamını oku »