Yazıya Giriş

Yazabilir miyim acaba diye kendinize soruyorsanız, yazmak istediğiniz, anlatmak zorunda olduğunuz konular var ama bir türlü onları kağıda aktaramıyorsanız…
· 25/12/2017

Yazmanın, hikayelerimizi anlatmanın ne kadar kolay olduğunu bu sanal atölyede yaşayacaksınız. Yazabileceğiniz konuları keşfedecek, onları yazmak için bir çalışma düzeni oluşturabilecek, her gün yazabilecek, yazdıklarınızın sizin içinizde var olan bir kaynaktan çıktığına tanık olacaksınız. İçinizde ‘yazabilen’ o kişiyle tanışacaksınız.

Bu atölye 3 Aralık 2020 tarihinde açılacaktır.

Aşağıdaki formu doldurun ve zamanı geldiğinde ilk sizin haberiniz olsun. Ayrıca beklerken sürprizlerimizi de göndereceğiz.

Atölye İçeriği

Hepsini Göster
Ders İçeriği
0% Tamamlandı 0/2 Adım
Ders İçeriği
0% Tamamlandı 0/2 Adım
Ders İçeriği
0% Tamamlandı 0/2 Adım
+116 katılımcı
Henüz Başlamadın

Atölye İçeriği

  • 5 Ders
  • 8 Konu

6
Kimler Neler Demiş?

Please Giriş to comment
6 Yorum sayısı
0 Yorumlara gelen cevaplar
8 Takip edenler
 
En beğenilen yorum
En ateşli yorum
6 Yorum yapanlar
Furkan KaramancRen .Fulya DuralDeniz Kökerelif özdemir Güncel yorum yapanlar
  Bildirim al  
Bildir
Furkan Karaman
Üye
Member

Yazmak güzeldir.
Önünde beyaz bir sayfa vardır ve senin sihirli dokunuşlarını bekler.
Sınırın yoktur eğer istersen. Hamur gibi yoğurabilir, istediğin şekli verebilirsin.
Hayatta güzeldir.
Acısıyla ve de tatlısıyla.
Acı daha fazla ilgi çekiyormuş. Anlıyorum şimdi neden şarkıların hep ayrılık, yalnızlık içerdiğini.
Çok garip aslında sadece acıyla yürekleri sızlatabilmek.
Ben isterdim ki kahkahamla, mutluluğumla da bunu yapabileyim.

cRen .
Üye
Member

ROMAN Bir roman karakterine ev tasarlayın demişti edebiyat öğretmenimiz. Ciddi ciddi oturup çingene evi tasarlamıştım. İşte bu kadar uzaktım edebiyattan. Oysa çok okurdum ama beynim farklı programlanmıştı. Çocukken yaptığım saçmalıklardan bahsetmiyorum bile. Geri geri gelen kamyona “huuoppp toplaaa gel aaaabiii” diye bağırmak istiyorum. Cesedimin aya gömülmesini istiyorum birde. Zaman zaman beynimdeki düşüncelerin birileri tarafından algılanabildiğini düşünüyorum. Sanki beynimdeki konuşmaları duyuyorlar. Bildiğim kadarı ile şizofrenik bir durumum da yok. Sen de Led Zepplinin tek kişi olduğunu sandın mı Hiç? Ne ilginç kafa. İçi dolu mu boş mu bilmiyorum. İnançlı biri değilim ama günah sayılacak günah sayılacak hiçbir günahı işlemedim. Bazen sürekli… Devamını oku »

Fulya Dural
Üye
Member

Gerçeklik; gercek olmayan ne diye baktiğimda gercek kaliyor geriye.Herkese göre sebebi değisen ama herkeste ayni etki yaratan bir öngörü aslinda.Hersey öyle degil mi zaten.Yediklerimiz, ictiklerimiz,dinlediklerimiz yada izlediklerimiz gibi daha bircok yaşam alanımızı olusturan herşey birbirimizi birbirimizden ayırmıyor mu.Seçenekler dahilinde sectiğimiz tercihlerin sonucundan ibaretiz her birimiz.Kimisine iyi kimisine kötü gelen farklı bakış açılarının etkisini yaşıyoruz.Bazen bilerek bazen de bilmeyerek bir şeylerin gidişatına sebep yada yön oluyoruz.Kime göre neye göre misali hayatlar silsilesinde geciyoruz.Bazen farkinda bazen etkisinde kaldiklarimizin sonucunu yaşayarak ögreniyoruz herseyi.Doğrusu ne diye soru geliyor bu sefer.Dogru olmayan ne diye bakarsak duruma geriye dogrular kalıyor bu sefer.Hep birseylerin zıttından mevcut bir… Devamını oku »

Deniz Köker
Üye

Öğütleyin… Her şeyi öğütleyin. Şunu yap, bunu yapma. Ömür boyu… Çocukluktan ergenliğe, ergenlikten ermişliğe… Hep siz bilirsiniz, hep siz doğruyu anlatırsınız.Yağmur yağıyor mis gibi dışarıda. Tüm öğütleri süpürse de geriye herkesin kendi deneyimiyle yaşadıkları, keşfettikleri kalsa. Tertemiz, öğretilmişliklerden uzak. Keşfederek bir bebeğin parmağını uzatarak çekinerek dünyayı bilmeye, bulmaya çalışması gibi. Çiğ tanesinin yaprağı keşfedişi gibi. Toprağın tohumu, tohumun meyveyi yeniden bulması gibi. Yeniliklerin içeriden dışarıya yansıması gibi, bilmediğin topraklara adım atmak gibi. Hiç düşünmediğin bir ülkeye gitmek, hep bildiğin yerleri terkedebilmek gibi. Kimsenin düşünmediğini düşünüyorsan da kabul etmek kendini. Uzun mektuplar yazmak bugünden, yarına. Yarını umutla beklemek. Hep daha iyi… Devamını oku »

elif özdemir
Üye

bazen zamanın nasıl geçtiğini bilmezsin..su gibi akıp gidiyor anlat işte suya neler yaşadığını temizlenir belkide yüreğin akar gider o karmakarışık duygular iyi ki var dediklerin uzaklarda var olanlar dibinde şimdi gelde temizlensin yüregin hayat hep neyselerle dolu bakalım neler nler olacakk..

mehtaptastemel
Üye
Member

KEŞKE; Acizlik midir keşke demek yoksa bir öğreti midir? Aslında nasıl baktığın ile ilgili sanırım. Hepimizin keşke dediği şeyler vardır ama o “keşke” lerde ne kadar kalıyoruz? Düşündüğümde aklıma özellikle bir şey gelmiyor, keşke kendime çok daha fazla ben gerçekten ne istiyorum diye sorsaydım, benden bekleneni değil de, istediklerime daha fazla kafa yorsaydım, kalbimin yörüngesinden sapmadan, yapmam gerekeni düşündüğüm ya da benden beklenen gibi değil ama içimden geldiği gibi davransaydım mı acaba dedim. Her şey çok mu farklı olurdu? Belki de, peki, şu an hayatımın daha farklı olmasını istiyor muyum, hayır? Bu çok basit gibi görünen muhasebe, yaşam kalitemiz için… Devamını oku »