Bizden Biri: Melike Pehlivan İşler – Beni Uçaktan Attılar

Hadi buyur!!! Baya baya düşüyorum. Epey de hızlıyım. Daha da hızlanacağım gibi gözüküyor. Düşeceğim, biraz sonra da öleceğim, belki yere değmeden kalbim duracak. Amaan, iyi oldu, sıktıydı bu dünya işleri beni. Çok yorulduydum. Tamam yorulduydum, arada ‘ölsem de kurtulsam’ falan diye de sitem ettiğim de oldu da; yine dilek kapım açıkmış demek ki…

Ben iyi denk getiriyorum o kapıyı açık; geçmiş senelerde de Barış’a dedim ki; bana romatizma ilacı almayınca eczaneden – Neymiş efendim devlet memuruymuşum, niye gidip yazdırmamışım- Bu koca denen türüm böyle tuhaf takıntıları var, gereksiz. Canım çok sıkıldıydı. Yüreğim buz etti. Dedim ki ‘şöyle bir elin kolun ağrısın.’ Güle güle dedi gitti maça. O zamanlar genç, kalp krizi de geçirmemiş tabi daha; sahalarda rövaşata üzerine kafa golü… Aman efendim türlü türlü şovlar; görecektiniz. Biz gençken futbol sahalarında ben onun favori seyircisiydim. Hey gidi gençlik… Aman efendim, uzatmayayım. Geldi eve Barış, sol kolu bilekten dirseğe patlıcan moru. İşte o gün anlamıştık ikimiz de, ben dilek kapısının açık olduğunu anları çok güzel denk getiriyorum.

Ama tabi bu fazla olmadı desem yalan olur. ‘ölsem de kurtulsam’ dedim de; uçak bileti aldık; keşmekeş havaalanı soyun giyininden, bagajındaki saç jölesi kaç miligram Hanımefendi ve neden geldiniz Amerika’ya sorgu sualinden sonra New York’a uçarken neden attılar beni? Ölürüm de gururumu çiğnetmem. Anlamıyorum ki beni neden attılar? Kemerimi bağladım, kimseyle konuşmadım, uçak tuvaletinde falan da sevişmedim.. O g** kadar yerde sevişmeyi de nasıl başarıyorlar hiç anlamam. Zevk alıyorlar mı ki? Yoksa bu gavurlarda bir nevi ‘challange’ dediklerinden mi ki? Yanımdaki esmer kadın bir ara kaybolduydu ortadan; yoksa bir yanlış anlamaya kurban mı gidiyorum? Onu atacaklarına yanlışlıkla beni mi attılar? Görüyor musun coğrafya kaderin derler ya…Bilmem kaç bin feet yukarılarda, Allah’a bu kadar yakınken bile Anadolu garibanlığı buldu beni.

Az kaldı. Nereye düşüyorum ben? Ulan bari Wall Street’e falan düşeyim de ölürken güzel bir resim vereyim. O ne Allah aşkına? Özgürlük Heykeli mi? bacım az sağa çeksen o elindekini bir tarafıma girecek… Dur dur… Sağ dedim sağ!!!!!

Eşhedü…..

12
Kimler Neler Demiş?

Please Giriş to comment
12 Yorum sayısı
0 Yorumlara gelen cevaplar
12 Takip edenler
 
En beğenilen yorum
En ateşli yorum
12 Yorum yapanlar
Fatoş Akınpelin.katircioglu KatırcıoğluNİLGÜN KAZANCI NURİKErdem KıralıSibel Keles Güncel yorum yapanlar
  Bildirim al  
Bildir
Fatoş Akın
Üye
Member

Allaha bu kadar yakınken bile Anadolu garibanlığı.. challenge meselesi ayrıca çarpıcı. Ellerine sağlık.

pelin.katircioglu Katırcıoğlu
Üye
Active Member

Ah o Barışa minik bir gıcık olma hali yaşadım ama gülümsedim:) ne güzel yazmışsınız. Ne tatlı, esprili bir dil.