Eğitmenlerimiz

Yeşim Cimcoz

Fairfax, Virginia’da liseyi ve daha sonra da üniversiteyi tamamladı. George Mason Üniversitesi’nde Yaratıcı Yazın eğitimi gördü. Türk Amerikan Derneği’nde başlayan İngilizce eğitmenliğine, Bilkent Üniversitesi’nde okutmanlık yaparak devam etti ve Fullbright ve USIS sponsorluğunda Dil Eğitimi ve Eğitmenin Eğitimi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulunu kurdu, Yeditepe Üniversitesi’nde Yazarlık ve Tercüme Dersleri verdi. 20 yıllık Reiki, EFT ve Geçmiş Yaşam Terapisi gibi enerji çalışmalarını yaklaşık 25 yıllık yazı serüveniyle birleştiren Yeşim Cimcoz aynı zamanda Yazı Evi’nin Kurucusu. ‘İstanbul’u Yazıyorum’ buluşmalarını yürüten ve Yazı Evi’nde Yazarlara Danışmanlık yapan Yeşim Cimcoz Yazıya Giriş, Yazını Kap Gel ve Kahramanın Yolculuğu atölyelerinde eğitmen olarak yer alıyor.

Nil Çokyaşa

1979’da İstanbul’da doğdum. Birçok insan gibi ne okumak istediğimi bilmeden, Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret bölümünden mezun oldum. Hayatıma ilkokul yıllarımda giren yazıyı ve kitapları hep sevdim. Onlar hayatımın büyük bir bölümünü kapladılar. Ortaokul ve lise yıllarında günlükler, öyküler ve denemeler yazdım. Sonraki yıllarda güzellik merkezi açtım ve beş yıl işlettim. O yıllarda hep dinledim. Her kesimden, her ruh halinde, her sıkıntıyı yaşayan kadınları tanıdım. Hikayelerini dinledim. Hikayeleri hep sevdim. Yıllardır aklımda yazmaya heveslendiğim, her düşündüğümde beni heyecanlandıran bir roman fikri vardı. Mutsuz, sıkıntılı, diplerde dolaştığım bir gün internette Yeşim Cimcoz Yazı Evi’yle karşılaştım. İlk olarak Yeşim Cimcoz ile Yazıya Giriş Atölyesine katıldım. Bu müthiş eğitim alma serüveni tam dört yıl sürdü. Şimdi dört yıl sonra, en çok istediğim ve mutlu olduğum yere geldim. Yeşim Cimcoz Yazı Evi’nde Anı Yazma, Kendini Yazmak ve Yazıya Giriş derslerini vermekteyim.

silvia arsebük arketipler

Silvia Arsebük

Doğu’nun en Batı’sında, Batı’nın en Doğu’sunda büyüleyici bir şehirde, İstanbul’da doğdum. Bu şehir, çok kültürlü, çok renkli kimliğiyle beni şekillendirdi, onun kadar hareketli ve sabırsız oldum hep. 40’ıma vardığımda, kurumsal şirketlerde geçen uzun ve can sıkıcı yöneticilik hayatımı terkettim, yeniden hayal kurmaya başladım. Bir gün bir de baktım, ilk gençlik aşkım desinatörlük bana geri dönmüş! Çoktan unuttuğum o desenler, yıllar boyu gerçekleştirdiğim Uzakdoğu seyahatlerimde beni çevreleyen sımsıcak renkler ve geleneksel motiflerle buluşup içimde dans etmeye başladılar. Mandala meğer hep bendeymiş, içimi dışıma çıkardım!
Geçtiğimiz yıl atölyeler programıma “Yaşam Pusulası”, “Sanatla Farkındalık” , “Ergenle Yaşama Kılavuzu” ve “Arketip” atölyelerini de ekledim. Yine geçen yıl, yeni başlayanlar için hazırladığım mandala kitabım “Dile Gelen Çizgiler” yayınlandı. Hemen ardından 2018 için tasarladığım alıştırmalar içeren “Günlerin Getirdiği” başlıklı mandala-ajandam ilk kez okurlarla buluştu.
2018-2019 yılları için Çiçek Çiçek Çiçek Günlerin Getirdiği isimli, her ayın başında çizme ve yazma ile ilgili alıştırmaların olduğu 16 aylık ajandam da yayınlandı.
Yolculuğum sürüyor…Bana eşlik eder misiniz?

Arzu Savaş

1968 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Bilgisayar ve turizm sektörlerinde uzun yıllar çalıştı. Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, NLP, hızlı okuma, hafıza teknikleri ve zihin haritaları eğitimleri aldı. Uluslararası sertifikalı zihin haritaları eğitmeni.
Profesyonel olarak zihin haritaları eğitmenliği yapmakta; üniversitelerde, okullarda, şirketlerde, kurumlarda eğitimler düzenlemekte; bireysel danışmanlıklar yapmaktadır. Zihin haritalarının gücünü yaratıcı yazarlık ile birleştirip “Renkli Yazmak” isimli projeyi oluşturan, Türkiye’deki ilk ve tek kişidir. “YKS Edebiyat Zihin Haritaları” adında Google Play’den ve Appstore’dan indirilen mobil uygulamayı tüm öğretmen, öğrenciler ve edebiyat severlerin kullanımına ücretsiz olarak sunmuştur. “Zihnime Mola” isimli 133 karttan oluşan amacı zihinsel blokaj ve kilitlenmeleri ortadan kaldırıp zihne kısa molalar verdirmek olan ve pek çok yerde
satışa sunulan Zihnime Mola kutularının proje ve patent sahibidir. “Düşlesinler, çizsinler, boyasınlar” adı ile başlattığı köy okullarındaki çocuklara her ay renkli kalem gönderdiği sosyal sorumluluk projesini yürütmektedir. Evli, bir oğlu var.

www.arzusavas.com
[email protected]
instagram.com/arzsvs