Eğitmenlerimiz

Yeşim Cimcoz

Fairfax, Virginia’da liseyi ve daha sonra da üniversiteyi tamamladı. George Mason Üniversitesi’nde Yaratıcı Yazın eğitimi gördü. Türk Amerikan Derneği’nde başlayan İngilizce eğitmenliğine, Bilkent Üniversitesi’nde okutmanlık yaparak devam etti ve Fullbright ve USIS sponsorluğunda Dil Eğitimi ve Eğitmenin Eğitimi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulunu kurdu, Yeditepe Üniversitesi’nde Yazarlık ve Tercüme Dersleri verdi. 20 yıllık Reiki, EFT ve Geçmiş Yaşam Terapisi gibi enerji çalışmalarını yaklaşık 25 yıllık yazı serüveniyle birleştiren Yeşim Cimcoz aynı zamanda Yazı Evi’nin Kurucusu. ‘İstanbul’u Yazıyorum’ buluşmalarını yürüten ve Yazı Evi’nde Yazarlara Danışmanlık yapan Yeşim Cimcoz Yazıya Giriş, Yazını Kap Gel ve Kahramanın Yolculuğu atölyelerinde eğitmen olarak yer alıyor.

Nil Çokyaşa

1979’da İstanbul’da doğdum. Birçok insan gibi ne okumak istediğimi bilmeden, Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret bölümünden mezun oldum. Hayatıma ilkokul yıllarımda giren yazıyı ve kitapları hep sevdim. Onlar hayatımın büyük bir bölümünü kapladılar. Ortaokul ve lise yıllarında günlükler, öyküler ve denemeler yazdım. Sonraki yıllarda güzellik merkezi açtım ve beş yıl işlettim. O yıllarda hep dinledim. Her kesimden, her ruh halinde, her sıkıntıyı yaşayan kadınları tanıdım. Hikayelerini dinledim. Hikayeleri hep sevdim. Yıllardır aklımda yazmaya heveslendiğim, her düşündüğümde beni heyecanlandıran bir roman fikri vardı. Mutsuz, sıkıntılı, diplerde dolaştığım bir gün internette Yeşim Cimcoz Yazı Evi’yle karşılaştım. İlk olarak Yeşim Cimcoz ile Yazıya Giriş Atölyesine katıldım. Bu müthiş eğitim alma serüveni tam dört yıl sürdü. Şimdi dört yıl sonra, en çok istediğim ve mutlu olduğum yere geldim. Yeşim Cimcoz Yazı Evi’nde Anı Yazma, Kendini Yazmak ve Yazıya Giriş derslerini vermekteyim.

Yazar Gizem Pınar Karaboğa

Gizem Karaboğa

1987 doğumlu Gizem Pınar Karaboğa, Maltepe Üniversitesi’nde Görüntü Sanatları Bölümü’nde, burslu olarak, öğrenimini tamamladı. Üniversitenin ilk senesinde Gülten Dayıoğlu Vakfı’nın düzenlediği İlk Gençlik Roman Yarışması’nda birincilik alarak kitabı Altın Kitaplar Yayınevi’nde basıldı. Şu an gençler ve çocuklar için aynı yayınevinde üç adet kitabı (Elma Kabuğu, Tilda-1 Kalgançı Çak, Tilda-2 Bay Kayınk) yayınlandı.