Geliştirici Editörlük Süreci

Sürece dair bilgiler:

 1. Değerlendirilmesini istediğiniz metini ve Yazar İçin sorular bölümünü doldurarak yazievi@yesimcimcoz.com adresine GELİŞTİRİCİ EDİTÖRLÜK konu başlığı ile ve mailde telefon numaranızı belirterek gönderirsiniz. 
 2. Gönderdiğiniz metinlerin 12 punto Times New Roman ve 1.5 satır aralığında yazılmış olması gerekir. Farklı bir düzenleme ile gelen metinler bu şekilde düzenlenip editörlerimize sunulur.
 3. 3 gün içinde size metninizin kabul edilip edilmediği, editörlerimizin müsait olup olmadığı bilgisi ve hangi editörle çalışacağınız konusunda bilgi verilir. Metniniz kabul edilmişse, metnin tümü bize iletilir. Metninizi değerlendirmeye almamız mümkün değilse bize göndermiş olduğunuz metne dair tüm veriler imha edilir, bizim bünyemizde saklanmaz.
 4. Değerlendirmeye alınan metnin tümünün okunma süresi metnin uzunluğuna göre değişebilir. Editörlerimiz metnin uzunluğuna göre ama en az 15 gün içerisinde size dönüş yapmayı hedefler. Aksi bir durum söz konusu olduğunda işe başlamadan önce bu bilgi sizinle paylaşılır.
 5. Geliştirici Editörlük Hizmeti ödemeniz size gönderilen mail’de belirtilen hesaba yattığında ve dekontu bize ulaştığında metniniz üzerinde çalışma süreci başlar.
 6. Belirtilen okuma ve değerlendirme süresinin bitiminde editörünüz metninizle ilgili raporu tamamlamış olur. Yazı Evi size raporunuzu email olarak gönderir. Almış olduğunuzun teyid edilmesini rica ederiz. 
 7. Metninizle ilgili rapor size gönderildikten 15 gün içerisinde, bir defaya mahsus olarak ücretsiz ikinci bir okuma talep edilebilir. İkinci okumalar editörün belirtmiş olduğu unsurların düzeltilmesiyle ilgili bölümler üzerinde ve 25 sayfayı geçmeyen öykülerin tümü, romanlarınsa ayrıntılı geribildirimin yapıldığı ilk 25 sayfayı kapsar. 
 8. Metinlerin üçüncü okuması talep edilirse, ek ücrete tabii olacaktır. 
 9. Raporların email olarak size gönderilmesinin üzerinden 15 günden daha uzun bir zaman geçmişse, ikinci okumalar da ek ücrete tabii olacaktır.  

Geliştirici Editör ve Yazar’ın sorumlulukları:

 1. Editör ve yazar arasındaki iletişim Yazı Evi üzerinden ilerler.
 2. Editör fiyatlandırma süreciyle ilgilenmez. Tüm ödemeler ve anlaşmalar yazar ve Yazı Evi arasında yazievi@yesimcimcoz.com adresinden veya 0545 552 57 50 numaralı telefondan yürütülür. 
 3. Geliştirici editör söz verilen süre içinde geri dönüş yapar. Buna engel olacak bir durumda yazılı olarak her iki tarafın onayı alınarak süreler uzatılabilir. 
 4. Okunan metinler ve yapılan yorumlar geliştirici editör ve/veya yazar tarafından başka mecralarda sözlü ya da yazılı olarak iki tarafın da yazılı rızası olmadan paylaşılmaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

Yazınızı değerlendirmeye göndermek için:

 1. Metninizin 12 Punto Times New Roman ve 1.5 satır aralığında olduğundan emin olun.
 2. Bu YAZAR SORULARI Yazar için sorular
  formunu bilgisayarınıza indirin, doldurun.
 3. Dosyanızın adını kendi adınızı da belirtip kaydedin ve mail’e hem dosyanızı hem de yazar sorularını ekleyerek yazievi@yesimcimcoz.com adresine gönderin. Seçtiğiniz bir editör varsa, belirtin. Eğer editörümüz müsaitse dosyanız ona gönderilir. Değilse size başka bir editör verilir.
 4. Bizden metniniz değerlendirmeye alınacak bilgisi geldiğinde size göndereceğimiz banka hesabına belirtilen ödemeyi yapıp dekontunuzu yine yazievi@yesimcimcoz.com adresine gönderin.
 5. Editör’ün raporu size ulaştığında yine yazievi@yesimcimcoz.com adresine aldığınızı teyid eden mail gönderin.

Elinizde henüz bitmemiş bir metin varsa, tıkandıysanız, yazdıklarınızı Geliştirici Editörlerimizden biriyle değerlendirmek, üzerinde konuşmak ve tekrar yol alabilmek isterseniz, 0545 552 57 50’den Ayça Uzel’i arayabilir, birebir danışmanlık ve destek talep edebilirsiniz.