Beş Element ve Yazı

Kızılderilinin yaptığı her şeyin bir çember içinde oluştuğunu fark etmişsinizdir. Dünya’nın Gücü her zaman döngülerle, çember içinde işler. Dünya’nın yuvarlak olduğunu söylüyorlar, yıldızlar da öyle. Rüzgar en güçlü anında döner, kuşlar yuvalarını çember şeklinde yaparlar çünkü onların inançları bizimkidir. Mevsimler bile bir döngüdedir, değişir, dönüşür ve tekrar aynı yere gelir. İnsanoğlu’nun yaşamı da çocukluktan tekrar çocukluğa giden bir döngüdür…gücün hareket ettiği her yerde döngü vardır.

– Black Elk: Oglala Sioux

Amacımız:

Yazıya yine bir alan açmak. O kadar. Yazmak istiyoruz ama hayatın hengamesinde bir türlü zaman ayıramıyoruz. Ayırabildiğimizde de yorgun, bitkin ve yılmış oluyoruz. Bu alan günlük hayatın getirdiklerinden uzak kalmak ve yazmak için bir fırsat sunuyor size.

Neden 5 Element ve Yazı:

Bize açılan alanlardan her zaman faydalanamıyoruz. Önce üzerimizden şehri atmamız gerekiyor, sonra havaya girmemiz gerekiyor ve bir bakıyorsunuz süremiz dolmuş. Bu yüzden her yazı kampımızın bir ‘teması’ oluyor ve o temaya ilişkin yazı alıştırmaları ile yazınızı açmak için size bir araç sunmuş oluyoruz. Ama esas olan tek şey yazmak için bir fırsat yakalamak. Bu kış kampımızda tema ‘5 Element’ çünkü hayat döngülerden oluşuyor. Her an bir devinim içindeyiz. Yazarken, yaşarken her şey sürekli değişiyor. Değişim bizi hem içsel hem dışsal bir kaos’a sürükleyebiliyor. 5 element bu kaos’a bir anlam sunuyor. Bize inişler çıkışlar hep olacak diyor. Kontrolü bırakmaya bizi davet ediyor…hem yaşarken hem de yazarken. 5 Element üzerinden gidiyoruz bu kampta çünkü kontrolü bırakıp yazmak, içimizdeki o sesi dizginlemeden yazabilmek, geleni kabul etmek için alan açıyoruz.

Ne Yapacağız:

 • Öncelikle yazacağız. Çok yazacağız. Amacımız, asıl isteğimiz bu. Yazdıkça açılır hikayeler.
 • Okuyacağız. Çok okuyacağız. Hem sizin yazılarınızı hem de seçilmiş yazarlardan yazılar okuyacağız. Onları inceleyecek, onlara yazar gözüyle bakacağız. Okudukça gelişir yazılar.
 • Dinleneceğiz. Durmayı öğreneceğiz. Hikayeleri kovalamamayı, onların bize gelmesi için durmayı deneyimleyeceğiz. Dururken dinlemeyi ve dinlenmeyi deneyimleyeceğiz.
 • Esneyeceğiz. Bedenimizin hafızası var. Özgür Turan ile gün içersinde ara ara herkese uygun bir yoga çalışmasıyla bedenimizin kilitlerini açıp, hikayelerini duyacak ve onları yazacağız.
 • Temel düzeyde, hayatımızın akışında bize destek olacak kadar 5 element bilgisi edineceğiz.
 • Doğa ile buluşacağız
 • Sohbet edip paylaşacağız
 • Günlük hayatımızın ezberlerini bozacağız.

Nerede Yapacağız:

İstanbul’dan iki saat uzakta, Adapazarı, Boğazköy sınırında Yücesan Çiftliği’nde fındık bahçeleri ve ormanlarla çevrili bir cennette olacağız.

Tüm kamplarda konaklama paylaşımlı odalarda olur. Tek başına bir odada kalmak isterseniz, alan müsait olduğu takdirde ek bir ücret karşılığında kalabiliyorsunuz.

Ne zaman olacak:

6 Şubat Perşembe saat 17:00’den – 9 Şubat Pazar saat 17:00’ye kadar

Ne kadar tutar:

 • Konaklama ücreti: 3 gece için kişi başı konaklama, her şey dahil (Kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri, gün boyu çay, kahve, su) 1.350 TL (KDV dahildir) Konaklama ücretini banka havalesi veya EFT ile Yazı Evi hesabına yatırabilir, Yazı Evine uğrayıp kredi kartı ile ödeyebilir ya da Ayça’ya elden verebilirsiniz.
 • Kamp ücreti: 2020’de tüm kamplarda atölye ücreti 1.100 TL + % 18 KDV’dir. (Ücrete yol, yemek, konaklama gibi diğer masraflar dahil değildir) Yazarlar Kulübü üyelerine %10 indirim 2020’de tüm kamplarda uygulanır. Kamp ücretini internet üzerinden ödeyebiliyor, iyzico üzerinden kredi kartınız için bankanızın belirlediği oranlara göre 3 – 9 taksit ile ödeme yapabiliyorsunuz.

Katılmak için ne yapmam gerekiyor:

 • 0545 552 57 50’den Ayça Uzel’i aramanız ve yerinizi kesinleştirmeniz için konaklama ücretinizi ödemeniz gerekiyor.
 • Kamp Ödemenizi kredi kartı ile iyzico üzerinden yapabilirsiniz. BURAYA TIKLAYIN
 • YAZARLAR KULÜBÜ AKTİF ÜYELER kamp ödemenizi %10 indirimli olarak iyzico üzerinden yapabilirsiniz. BURAYA TIKLAYIN
 • Kayıtlarımız kesin olarak 12 Ocak tarihinde kapanacaktır. Şu anda 5 kişilik yerimiz kalmıştır. 
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz