Bilgi

Sanal Yazı Evine hoşgeldiniz.

Belki yazmaya yeni başlıyorsunuz, belki zaten yazıyorsunuz ama kendinizi geliştirmeyi hedeflediniz. Yazı yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, bu siteye geldiyseniz muhtemelen yollarda vakit harcamaktan yoruldunuz, İstanbul’da Yazı Evine gelmek isteyip bir türlü gelemediniz, belki de hayatınızda şu anda yazıya ayıracak kısıtlı zamanınız var ama bir şekilde başlamak istiyorsunuz. O zaman doğru yere geldiniz.

Ben Yeşim Cimcoz. Üniversitede Yaratıcı Yazarlık okudum ve Yüksek Lisans eğitimimi Yetişkin Eğitimi üzerine tamamladım. Yaklaşık yirmi yıldır da hem yazıyorum hem de yazmak isteyenlere atölyeler düzenliyorum. 2011’de önce İstanbul Moda’da Yazı Evini kurdum ve 3000’den fazla kişiyle yazmanın kolaylığını, keyfini paylaştım. Biz İstanbul’da atölyelerimizi yürütürken İstanbul dışında olup bize gelemeyen ve İstanbul’da yaşayıp ama trafik, aile sorumlulukları yüzünden atölyelere katılamayanlardan sık sık keşke evden katılabilsem istekleri geldi. Sanal Yazı Evi, bu isteklere yanıt olarak 2016 yılında SanalYazıAtölyesi olarak kapılarını açtı. Son iki senedir de binden fazla katılımcımız oldu. Zamanla katılımcılardan gelen istekler ve öneriler doğrultusunda Sanal Atölyeleri şu anda gelmiş olduğunuz bu yeni evine, sanalyazievi ne taşıdık.

Otuz yıllık deneyimim ve bilgilerimi Yazı Evi hocalarının bilgilerini atölyeleri hazırlarken size faydalı olacağına inandığımız içeriklerle yarattık.

Artık yazmaya vaktim yok, siz çok uzaktasınız gelemiyorum bahanelerinize yer yok. İster evde çocuklarınızla ilgilenen bir anne olun, ister bir öğrenci ya da hızlı hayatın akışına kapılmış bir yönetici, bu atölyeler yazmak isteyen herkese yazma imkanı sunuyor.

Kendisi için yazmak, anılarını yazmak, tekniğini geliştirmek, daha iyi yazmak, farklı bir alanda kendini denemek isteyen herkes için birşeyler var burada.

Bu siteden nasıl faydalanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız BURAYA TIKLAYIN

Sanal Yazı Evi Kurucusu Yeşim Cimcoz Kimdir?

 • George Mason Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık ve Edebiyat mezunuyum
 • Bilkent Üniversitesi’nden Dil Eğitimi üzerine Master diplomam var.
 • Bilgi Üniversitesi hazırlık okulunu kurdum, kurum müdürü olarak çalıştım.
 • Yeditepe Üniversitesinde Yaratıcı Yazarlık ve Tercüme dersleri verdim.
 • 2002 Eylül ayında şirketimi kurdum ve yaklaşık 13 yıldır şifa ve yazarlık üzerine eğitimler veriyorum.
 • 2002 yılında Amerika’daki Coffeehouse ve Stonebridge firmaları için 2 yıl boyunca sanal ortamda İngilizce olarak Yazarlık ve Yazıyla Terapi kursları verdim.
 • 2008 yılında Scotwork adında bir İskoç firması için Türkiye’de Müzakere Becerileri Eğitimleri vermeye başladım şirketlere. 2011 yılında Door Eğitimleri temsilcisi Pangea Partners firması için Türkiye’de şirketlere sunum becerileri, yaratıcılık ve inovasyon, zaman yönetimi ve hedef belirleme gibi eğitimler vermeye başladım.
 • 2004 yılında ilk kitabım Yazarak Hafifleyin, Dekolte yayınlarından çıktı. Bu kitap 2014 yılında Yazarak Hafifleyin – Yaratıcı Yazarlık Teknikleri adı altında Yitik Ülke yayınlarından tekrar basıldı.
 • 2011 yılında ikinci kitabım Şifayı Beklerken Ceres yayınlarından çıktı.
 • 2001 yılında Reiki Master diplomasını Gülcan Arpacıoğlu‘ndan aldım. 10 yıl Reiki çalışmaları yaptım.
 • 2012 yılında AMT sertifikalı EFT Master Uygulayıcısı oldum.
 • 2012 Temmuz ayında Yazı Evi‘ni kurdum.
 • Londra’da Yazıyla Terapi konusunda uzman olan ve bu konuda sayısız kitap ve makale yazmış olan Gillie Bolton ile 2014 başında Yazıyla Terapi konusunda eğitim almaya başladım.
 • Şu anda Amerika’da merkezi olup Amerika Psikologlar Derneği tarafından verilecek sertifika için Logoterapi eğitimleri almaktayım.
 • 2012’den bu yana Yazı Evi’nde Yazıya Giriş, Kahraman’ın Yolculuğu, Yazarlar için Kahramanın Yolculuğu atölyelerini vermekteyim.
Gün :
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

✎Bize ulaşabilirsiniz