Atölyeler

Yazıya Giriş

Yazmaya yeni başlıyorsanız. Yazar tıkanıklığı yaşıyorsanız. Kendiniz için yazmak istiyorsanız. Tekrar tetiklenip yazmaya dönmek istiyorsanız. Ne yazacağım diyorsanız. Yazıya Giriş 12 haftalık Zoom atölyesi

Hafta İçi Gündüz

Hafta İçi Akşam


Öykü Atölyesi

Öykü bir tasarım aslında. Geceden sabaha öğrenilecek sihirli bir formülü olmayan bir tasarım.  Bir evi dekore etmek gibi incelikli bir iş… Mehmet Narlı’nın dediği gibi, öykü çok bilinmeyenli bir denklem, bir denge. Usta yazarların ayak izlerini takip ederek, sizi adım adım kendi denklemlerinizi, kendi öykülerinizi oluşturmaya götürecek 16 haftalık bu yolculukta bize eşlik etmek ister misiniz?

Gündüz Atölyesi

Akşam Atölyesi


Kurmaca

Olay örgüsü, diyalog, kurgu, sahneleme, dil, çocuk edebiyatı gibi ihtiyacınız olan konuları ele alan atölyelerimizle belli bir alanda gelişmeye odaklı bir çalışma arıyorsanız bu atölyeler sizin için tasarlandı

Geliştirici Editörümüz Metin Çalışkan ile 17 haftalık KURMACANIN YOL HARİTASI atölyesinde kurmacanın ince ayrıntılarına birlikte bakıyoruz.

Karakterlerinizi konuşturabiliyor musunuz? Ne zaman konuşurlar, ne zaman susarlar? Diyaloglar hikâyenize katması gereken dokuyu katıyor mu?

Çocuklar için yazmak istiyorsanız. Fikrinizi nasıl geliştireceğinizi bilmiyorsanız. İyi çocuk kitabının unsurlarını merak ediyorsanız. Bir fikirden yayınlanmaya giden yolculuğun adımlarını öğrenmek istiyorsanız.

Dilimizi yazarken uymanız gereken kuralları hatırlamak, örnekler üzerinden bu kuralları incelemek istiyorsanız.  Doğru yazarak yazıda ifadenizi güçlendirmek istiyorsanız.


Çocuklar İçin Atölyeler

Çocuklar için ilk yaratıcı yazarlık atölyemizi yaz aylarında açıyoruz. Yazarlığa ilk adımınızı atmanız için size özel videolar, alıştırmalar, eğlenceli yazı oyunları hazırladık. Haydi çocuklar sizi yazıya bekliyoruz…


Yazarlar için Altyapı Atölyeleri

Yazı yolculuğunda hikâyeleri ortaya çıkartmak, bir çalışma düzeni oluşturmak, karakterlerinin dünyasını anlamak, soru sormanın yaratacağı açılımları deneyimlemek, iyi hikâyeler nedir sorusunu irdelemek, parça yazılarını toparlamak isteyenler için…

Dağılan düşüncelerinizi toparlamaya ihtiyacınız varsa. Hafızanızı güçlendirmek istiyorsanız. Hayatınızı kolaylaştırmaya, okuduklarınızı unutmamaya, yazdıklarınızı toparlamaya ihtiyacınız varsa

Yaşadıklarınızı, yaptıklarınızı anlamlandırmaya ihtiyacınız varsa. Kendinize derinine bakmak istiyorsanız. Kendinize bakarken karakter yaratma becerinizi geliştirmek istiyorsanız.


Bertan Rona Atölyeleri


Mini Atölyeler

Hoca desteksiz, kendi kendinize tamamlayabileceğiniz, adım adım sizi yazmaya taşıyan, istediğiniz hızda, istediğiniz zamanda çalışma özgürlüğü veren bu mini atölyeler bütçenizi sarsmayacak.

Tamlık duygusunu veren, karakterleri oturmuş, dar alana sığdırılmış, mini öyküler yazmaya hazır mısınız? Bu atölyede nasıl yazacağınızı anlatıyoruz, örnek öykülere bakıyoruz ve 3 güçlü alıştırmayla size de yazdırıyoruz.

Roman yazmak isteyenlere ufak bir başlangıç. Dört adım ve uygulamadan oluşan atölyemizin sonunda romanınıza başlamış olun.

Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz