Özel Atölyeler

Yazıya Giriş

Yazmaya yeni başlıyorsanız. Yazar tıkanıklığı yaşıyorsanız. Kendiniz için yazmak istiyorsanız. Tekrar tetiklenip yazmaya dönmek istiyorsanız. Ne yazacağım diyorsanız. Yazıya Giriş 4 haftalık Zoom atölyesi

Yeşim Cimcoz İle Hafta İçi Gündüz

Duygu Karataş İle Hafta İçi Akşam

duygu karataş ile yazıya giriş

Öykü

“Öykü nasıl okunur? Öykü yazmanın incelikleri nelerdir?” noktasından hareketle iyi öyküler okumak, onlardan kendi yazı yolculuğunuza katabileceklerinizi keşfetmek, yazmak ve yazdığınız taslaklarla ilgili geri bildirim almak istiyorsanız; hoş geldiniz. “Öyküye Giriş”/ “Yola Çıkmak” başlığı altında tasarlanan dört haftalık çalışma bu uzun soluklu yolculukta bir ilk adım.

Duygu Karataş İle Öyküye Giriş


Kurmaca

Olay örgüsü, diyalog, kurgu, sahneleme, dil, çocuk edebiyatı gibi ihtiyacınız olan konuları ele alan atölyelerimizle belli bir alanda gelişmeye odaklı bir çalışma arıyorsanız bu atölyeler sizin için tasarlandı

Geliştirici Editörümüz Metin Çalışkan ile toplam dört modülden oluşan KURMACANIN YOL HARİTASI atölyesinin birinci modülü dört haftalık Evrenin Keşfi I başlıyor.

Kalemimizin insanlarını konuşturmayı pek seviyoruz hepimiz. Onlar dile gelince daha bir gerçek oluyorlar. Kulaklarımız onların sesini duyunca huzura eriyor. Peki nasıl yazılır diyalog?

Kendi yazarlık alanınıza bakmak istiyorsanız. Yazarlıkla ilişkili filmleri seviyorsanız. Kurmaca-gerçeklik sınırları, yazı taslakları, anılar, hatırlatıcı tetikleyicileri, metne dışarıdan bakmak gibi konuları ve belki biraz daha fazlasını konuşmak isterseniz.

Dilimizi yazarken uymanız gereken kuralları hatırlamak, örnekler üzerinden bu kuralları incelemek istiyorsanız.  Doğru yazarak yazıda ifadenizi güçlendirmek istiyorsanız.

Çocuklar için yazmak istiyorsanız. Fikrinizi nasıl geliştireceğinizi bilmiyorsanız. İyi çocuk kitabının unsurlarını merak ediyorsanız. Bir fikirden yayınlanmaya giden yolculuğun adımlarını öğrenmek istiyorsanız.

Çocuklar için ilk yaratıcı yazarlık atölyemizi açtık. Yazarlığa ilk adımınızı atmanız için size özel videolar, alıştırmalar, eğlenceli yazı oyunları hazırladık. Haydi çocuklar sizi yazıya bekliyoruz…


Yazarlar için Altyapı Atölyeleri

Yazı yolculuğunda hikâyeleri ortaya çıkartmak, bir çalışma düzeni oluşturmak, karakterlerinin dünyasını anlamak, soru sormanın yaratacağı açılımları deneyimlemek, iyi hikâyeler nedir sorusunu irdelemek, parça yazılarını toparlamak isteyenler için…

Dağılan düşüncelerinizi toparlamaya ihtiyacınız varsa. Hafızanızı güçlendirmek istiyorsanız. Hayatınızı kolaylaştırmaya, okuduklarınızı unutmamaya, yazdıklarınızı toparlamaya ihtiyacınız varsa.

Yaşadıklarınızı, yaptıklarınızı anlamlandırmaya ihtiyacınız varsa. Kendinize derinine bakmak istiyorsanız. Kendinize bakarken karakter yaratma becerinizi geliştirmek istiyorsanız.


Mini Atölyeler

Hoca desteksiz, kendi kendinize tamamlayabileceğiniz, adım adım sizi yazmaya taşıyan, istediğiniz hızda, istediğiniz zamanda çalışma özgürlüğü veren bu mini atölyeler bütçenizi sarsmayacak.

Tamlık duygusunu veren, karakterleri oturmuş, dar alana sığdırılmış, mini öyküler yazmaya hazır mısınız? Bu atölyede nasıl yazacağınızı anlatıyoruz, örnek öykülere bakıyoruz ve 3 güçlü alıştırmayla size de yazdırıyoruz.

Roman yazmak isteyenlere ufak bir başlangıç. Dört adım ve uygulamadan oluşan atölyemizin sonunda romanınıza başlamış olun.

✎Bize ulaşabilirsiniz