Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik ücretli mi?
Hayır. Siteye ücretsiz üye olabilirsiniz. Ancak sadece ön izlemesi olan dersleri görebilirsiniz. Aylık Abonelik Paketi satın alırsanız, ayda 50TL’ye kendi kendinize çalışma imkanınız olur, ve bir çok Abonelik Atölyesi size açılır.

Aylık Abonelik Paketi nedir?
Bu paketi satın aldığınızda 16 atölyenin içeriği size açılır. İçinde Yazıya Giriş, Öykü, Roman, Deneme yazıları ve Yazıyla Terapi gibi atölyeler vardır. Her atölyede kullanabileceğiniz bilgiler, alıştırmalar ve yönlendirmeler vardır. İstediğiniz kadar çalışabilir, istediğiniz saatte ve mekanda dahil olabilirsiniz. Buradaki atölyelerin bir başlangıç ve bitiş tarihi yoktur. Abonelik paketinde hoca desteği yoktur. Yani hocalarımız yazılarınıza yorum yapmazlar. Katılımcılar her atölye için açılmış gruplara dahil olabilir, birbirleriyle paylaşabilir ve birbirlerine yorum yapabilirler. Arzu edenler hocalardan belli bir ücret karşılığında yazdıkları bir yazıya yorum alabilirler. Böylece katılımcıların kendi bütçeleri dahilinde çalışma imkanı oluyor. Sanal Yazı Evinde bu paket aylık otomatik ödeme ile işleyen bir pakettir. Ayda 50TL siz iptal edene kadar otomatik olarak kartınızdan çekilir. Abone olduğunuz süre boyunca bu atölyelere ulaşımınız olur.

Hocalardan yorum alabiliyor muyuz?
Evet. Eğer hoca destekli bir atölyeye dahil olduysanız hocalarımız en az haftada bir size video ile yorum gönderiyor. Ara sıra da yazılı yorumlar ekliyorlar. Sadece Aylık Abonelik Paketi aldıysanız, orada ek ücret ödeyerek hocalarımızdan yorum alabilirsiniz. Aylık Abonelik Paketi ve nasıl yorum alabileceğiniz bilgisini yukarıdaki sorunun yanıtında bulabilirsiniz.

Yeriniz nerede?
Sanal Yazı Evi burada. Sanal ortamda, sizin internet bağlantısı bulabildiğiniz her yerdedir. Yazı Evimiz, sanal olmayanı, Moda, Kadıköy’dedir. Bekleriz.

Atölyelerin başlangıç ve bitiş zamanları var mı?
Hoca destekli atölyelerimizin başlangıç ve bitiş tarihleri vardır. Her atölyenin bilgi bölümünde bu tarihleri bulabilirsiniz. Aylık Abonelik Paketimizin bir başlangıç ve bitiş tarihi yoktur.

Ya yetiştiremezsem?
Aylık Abonelik Paketini aldıysanız yetiştirmeniz gereken hiç bir şey yoktur. Kendi hızınızda çalışırsınız. Hoca destekli eğitimlerde her hafta ya da günlük alıştırmaların verildiği atölyelerde her gün tamamlamanız gereken alıştırmalar olacaktır. Hocanızla yazışarak geri kaldığınız durumlarda nasıl telafi edeceğinizi konuşabilirsiniz.

Haftada kaç saat ayırmam gerekir bu atölyeler için?
Aylık Abonelik Paketinde istediğiniz kadar zaman ayırabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz haftada en az 2 saatinizi yazmaya ayırmanız olacaktır. Hoca destekli atölyelerde haftalık verilen ödevleriniz için kendinize haftada en az yine 2 saat ayırmanız gerekecektir. Günlük ödevler için 15 dakika ayırmanız muhtemelen yeterli olacaktır.

Kitabımı yayınlamamda yardımcı oluyor musunuz?
Biz Sanal Yazı Evi olarak yayın aşamasında henüz bir hizmet vermiyoruz. Ancak çok yakında Yazardan Direkt ile çalışmalarımızı başlatacağız. Herkesin kendi kitabını, e-kitabını yayınlaması için onlarla iş birliği yapmaya karar verdik.

Ödemeleri sadece kredi kartı ile mi yapabiliyorum?
Evet. Sistemimiz otomatik ödeme ile işlediğinden şu anda ancak bu şekilde hizmet verebiliyoruz. Ancak, hoca destekli atölyelere katılımınız için [email protected] adresine yazarak banka bilgilerini alabilir, banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz. Banka ile ödeme Aylık Abonelik Paketi için geçerli değildir.

Sitede Kısa Bir Gezinti