100 Gr.

Canım Yonca,

Fazladan 100 gr. dan söz ettin ya, benim de fazladan 10 kilogramım var. Sabah da kahve molasında yazdım görelilik diye bir şey var. İşyerine yürüyerek en fazla 20 dakikada ulaşıyorum ben. İstanbul’ daki arkadaşlar kıymetini bil aman bizim çilemiz şöyle, böyle diyorlar. Çekme kardeşim o zaman o çileyi çok özeniyorsan benim yaşantıma. Yahut sen nereden biliyorsun benim kıymet bilip bilmediğimi.

Yoncacım belki sadece 100 gr fazla bende olsa, çok da dert etmem. Ancak senin derdin o değil. Biliyorum ben.

Mesele şu, senin dert olarak algıladıkların başkalarına göre dert değil hatta “buldun da bunuyorsun” durumu yaratıyor.

Ben de kimi zaman işimden yakınıyorum, kendime değil başkalarına daha çok zaman ayırmam gerektiğinden söz ediyorum, bi dertlenesim, yakınasım geliyor demek ki. Ama ne oluyor; “şükret, işin olmasaydı, bu evde oturur, bu arabayı kullanır mıydın?” Diyorlar. Ya kardeşim ben sana onu mu diyorum. Bana de ki; “ya öyle mi, oluyor insanın böyle dönemleri, senin yerinde olmadığım için tam da iyi anlayamıyorum ama senin için bu eğer dertse gel beraber dertlenelim, yahut mümkünse çözmeye çalışalım.” Olabilir bir şey değil mi bu? Bence mümkün.

Şimdi Yoncacım sana geri gelelim. Sen evet zaten biliyorsun şahane bir insansın ama belki de sana kodlanan leydi kavramındaki fiziksel ölçütler o 100 gr.da kilitleniyordur. Kilidi kırmak yerine kilidi sevsek mi acaba? İyi ki o kilit var ki o sayede yıllardır çok zinde, çok fit bir görünümün oldu, giydiğin yakıştı, bakan beğendi desek. O zaman belki o kilit de seni sever ve 100 gr kendiliğinden yok oluverir. Barış anlaşmaları her zaman iyidir. Ha ne dersin?

Sen o kadar da çabuk ikna olacak bir insan değilsin, o sebeple seçenekleri arttırmam gerektiğini düşünüyorum. Diyelim ki bu 100 gr gitmiyor kardeşim, inat etti. Tamam o zaman +100gr kıyafetler seçip tarzını değiştirip dikkati tarza mı çeksen acaba? Buna ne dersin?

Tamam onu da beğenmediysen o zaman hayatındaki en yararsız ama çokça tükettiğin gıdayı çıkarmaya ne dersin? Belki o 100 gr aslında sadece o gıdadan dolayı yükleniyordur üstüne.

Seçenekleri arttırabilirim. Şu an karşında arabulucu kimliğimle oturuyorum. Aranızı bulurum ben bu 100 grla.

Bir tane eti tutku paketi 100 gr mış, 1 su bardağı un 100 gr mış, yarım su bardağı pirinç 100 gr mış, aynı şekilde 7 yemek kaşığı tereyağı da 100 gr mış.

Misal al karşına 7 yemek kaşığı tereyağını konuş onunla, anlat derdini. Dinler bence. Sonra da onu biraz ısıt istersen, o ısınıp eridikçe içindeki fazla 100 gr ın da onun gibi eriyip gitmesine izin ver. Bu gerçek anlamda bir gidiş değildir belki ama sen izin vermiyor olabilir misin? Hadi özgür kıl 100 gr mını… Hadi.

Seni seviyorum. +100 grlı da, gramsız da…

Sevgiler, Nur Hayat

0 0 votes
Article Rating
Bildirim al
Bildir
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Betül DEVECİ
Noble Member
21/11/2021 17:30

Bu ne güzel, ne duru anlatış.
Hakikaten ya bence de 100 gram ile barış sağlanabilir 🙂
Ellerinize sağlık..

Müjgan Doran
Noble Member
16/11/2021 12:02

Nur Hayat Hocam,
Arkadaşınızın kederine ne güzel ortak olmuş, canla başla hal çareleri aramışsınız. Eminim sözleriniz O nu da mutlu etmiştir. Çok güzel yazmışsınız. Ellerinize sağlık.

Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz