Jale Sancak ile Yazı Atölyesi Öykü Yazma ve Öykü Çözümleme

· 18/01/2022

Yazar Jale Sancak ile altı haftalık masterclass yazı atölyesi başlıyor.

Düşlere yolculuk, yol arkadaşlığı, öykü evreninin doğası, yazma eyleminin yaratıcı adımları… Altı haftalık atölyemizde hem yazılan öykülerinizi değerlendireceğiz hem de usta işi öyküleri çözümleyerek yol alacağız. Yorum, bilgi, paylaşım esaslı çalışmamızın önemli konukları karakter yaratımı, olay örgüsü, kurgunun matematiği, bakış açısı, anlatım biçimleri, betimleme olacak. Bir de yolculuğa birlikte çıkmanın keyfi. Öykülerinizi ve sizi bekliyoruz.

Katılım sayısı üst sınırı on kişidir. İlk buluşmada sizin yazdığınız metinler değerlendirilecektir. Atölye boyunca okunacak öyküler hocamız tarafından katılımcılar ile paylaşılacaktır.

Başlangıç Tarihi:
Buluşma saatleri: 20.00-22.00
Buluşma yeri: Zoom
Atölye süresi: 6 hafta
Atölye ücreti: 1.500TL
/Yazarlar Kulübü üyelerine 1.200 TL
Bir sonraki atölye tarihinden önce haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

İyzico ile kredi kartına taksit imkânı vardır.

Bir sonraki açılış tarihinden sonra haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Jale Sancak

Yazmaya şiirle başladı. Şiirleri 80’li yıllarda edebiyat dergilerinde, radyofonik oyunları ise TRT radyolarında yayınlandı.  İstanbul Televizyonunda yayınlanan süreli yayın “Ömrüm Ömrüm” programında danışman ve metin yazarı olarak görev aldı. Mırıl Mırıl Münevver adlı öyküsü TV Filmi olarak çekildi ve gösterime sunuldu. Açık Radyo’da kültür sanat ve söyleşi programları hazırlayıp sundu.

İlk üç kitabı 1989 yılından itibaren Can Yayınları tarafından yayımlandı. Daha sonraki öyküleri Sel Yayıncılık, Doğan Kitap, Kırmızı Kedi yayınevleri tarafından kitaplaştırıldı.

2001 yılında Haldun Taner öykü ödülü ikinciliğine, 2014 yılında Fırtına Takvimi adlı romanıyla Duygu Asena roman ödülüne, son kitabı Uyanan Güzel ise 2018 Attila İlhan roman ödülüne değer bulundu.  Yapıtları Fince, Almanca ve Bulgarca dillerine çevrildi ve bu ülkelerde kitap olarak yayımlandı. Konuk yazar olarak Almanya’nın çeşitli kentlerinde edebiyat günlerine ve okumalarına katıldı.

Tiyatro oyunları da yazan Jale Sancak, 2015 yılında Tiyatro Kara Kutu’da yazdığı tek kişilik oyunu yönetti ve oynadı.  Sait Faik’in öykülerinden oyunlaştırdığı Bir İnsanı Sevmekle Başlar Her Şey oyunu 2018-2021 tiyatro sezonunda Tiyatro Kara Kutu tarafından sahnelendi. 2020 yılında Lodosla Gelen öykü kitabıyla 2020 Antalya Muratpaşa ödüllerinde “Yılın En İyi Öykü Kitabı” ödülünü aldı.

Halen öykü, roman ve oyun türleri üzerine çalışmakta, bu alanlarda atölyeler düzenlemekte, edebiyat ve yazarlık eğitimleri vermektedir.

Atölyemiz 18 Kasım 2022 tarihinde başlayacaktır.

0 0 votes
Article Rating
+6 katılımcı
Hemen Katıl
Bildirim al
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Esin Kalyoncu
Trusted Member
08/02/2022 13:52

Bugün ilk buluşmamız vardı. İkincisine hevesle yürümeye başladım bie.

Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz