Çocukluğun Tarihinden Çocuk Edebiyatına: Kökenler

· 14/09/2022
Current Status
Hemen Katıl
Price
Closed
Get Started

Yazar, editör, yayıncı Şeniz Baş ile çocuk kitapları dünyasına uzanacağız bu ayki çevirimiçi seminerimizde. Seminer çocuk edebiyatı alanına girmek isteyen editörler, yazarlar ve meraklıları için bir bakış sunmayı amaçlamaktadır.

Başlıklar
Çocukluğu Anlamak
Editör Gözüyle Bakmak
Özgür Kalmak ve Sorumluluklar Dengesi
Yaş Gruplarına Göre Bakabilmek
Çocuk Edebiyatında Türler Nelerdir?
Kahramanlar, Anlatıcılar ve Diğer Öğeleri Nasıl Kullanalım?
Nasıl Anlatalım?

Başlangıç Tarihi: 15 Ağustos 2023
Buluşma Saati : 20.00-22.00
Buluşma Yeri : Zoom
Seminer Ücreti :  500 TL (Yazarlar Kulübü üyelerimiz için ücret: 400 TL)

Bir sonraki seminer tarihinden önce haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Şeniz Baş

Ankara doğumlu, İstanbul’da büyüdü. İstanbul Edebiyat Fakültesi Lisans ve İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans eğitimleri aldı. Türkçeyi sular seller gibi, İngilizceyi iyidir iyi ve İtalyancayı derdini anlatacak kadar öğrendi. Basın kuruluşlarında muhabirlik ve redaktörlük yaptıktan sonra kendini yurdunda hissettiği yayıncılığa adım attı. Net Holding bünyesindeki Net Yayıncılık’ta dokuz sene çeşitli görevlerde çalıştı. Sonrasında birçok yayınevinde yayıncılığın her alanına değdi. Bir Harf Yayınları’nın ortağı oldu. Arada farklı sektörlerde pazarlama yöneticilikleri yapsa da yayıncılıktan hiç kopmadı. Bu alanda danışmanlıklar yaptı. İlk çocuk kitabı “İkizler Çetesi”ni 2017 yılında yayınladı. Şu anda 13 çocuk ve ilk gençlik kitabı, “Kahraman ve Cellat” isimli bir romanı, yazma yoluna ilk adımını atanlar için 1 el kitabı, dizi ve tiyatro senaryoları ve 4 kutu oyunu var.

Çocuk kitaplarında çocuk odaklı, yaşama karşı merak geliştirmeyi hedefleyen ve en çok da birlikte eğlenebilmeyi arzulayan bir anlatım ve dil tercih ediyor.

Hemen Katıl

Kimler Neler Demiş?

Please Giriş to comment
  Bildirim al  
Bildir
✎Bize ulaşabilirsiniz