Zihin Haritaları Zoom Atölyesi

· 22/12/2020

Zihin Haritaları nedir?
Klavyelerin hayatımıza egemen olduğu, ipadlerin çocuk bakıcısı yapıldığı, gezme olarak AVM lere gidildiği, mahalle arkadaşlarının olmadığı, çocukların topla cam kırmadığı, komşu teyzelerin bulunmadığı, değil biz yetişkinlerin çocukların bile renkli kalemlerinin çekmecelere kalktığı bir devirdeyiz. Gelin bu devirde bir çılgınlık yapalım;
Beynimizi dans ettirelim…
Nasıl mı?
Zihin haritası yaparak…
Peki nedir zihin haritaları?
Zihin haritaları bilgileri beynimizin dışına çıkarmanın en etkili yoludur. Bütünü tek sayfada görmemizi sağlayan anahtar kelime ve görsellerden oluşan bu teknik 1960’lı yıllarda Tony Buzan tarafından bulunmuş, Amerika ve Avrupa da pek çok ülkede öğrenciler, yetişkinler ve kurumlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Hafıza, yaratıcılık, öğrenme ve bütüncül düşünme aracı olan zihin haritaları için Tony Buzan “Beynimizin İsviçre çakısı” demektedir. Tekniğin gücü; çalışma sistemi olarak beyinle uyumlu ortam yaratmasında, karmaşık ekipmanlara ihtiyaç duymamasında ve sadeliğinde yatar. Bu sistem anahtar sözcük ve anahtar resimler ile konunun kodlanması ve hafızaya haritasının çizilmesi esasına dayanır.
Leonardo Vinci, Einstein, Van Gogh gibi dehaların kullandığı beyin dostu bu teknikle; kelimeleri, resimleri ve renkleri bir anlam bütünlüğü içinde toplarız.

Başlangıç Tarihi: 
Buluşma Saati: 13.00-16.00
Buluşma yeri: Zoom

Atölye süresi: 3 Saatlik Zoom Atölyesi
Atölye ücreti: 1500 TL

Ödemede, Iyzico’nun sunduğu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Atölye başladıktan sonra devam edilmemesi halinde ücret iadesi yapılamamaktadır.

Arzu Savaş
1968 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Bilgisayar ve turizm sektörlerinde uzun yıllar çalıştı. Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, NLP, hızlı okuma, hafıza teknikleri ve zihin haritaları eğitimleri aldı. Uluslararası sertifikalı zihin haritaları eğitmeni. Profesyonel olarak zihin haritaları eğitmenliği yapmakta; üniversitelerde, okullarda, şirketlerde, kurumlarda eğitimler düzenlemekte; bireysel danışmanlıklar yapmaktadır. Zihin haritalarının gücünü yaratıcı yazarlık ile birleştirip “Renkli Yazmak” isimli projeyi oluşturan, Türkiye’deki ilk ve tek kişidir. “YKS Edebiyat Zihin Haritaları” adında Google Play’den ve Appstore’dan indirilen mobil uygulamayı tüm öğretmen, öğrenciler ve edebiyat severlerin kullanımına ücretsiz olarak sunmuştur. “Zihnime Mola” isimli 133 karttan oluşan amacı zihinsel blokaj ve kilitlenmeleri ortadan kaldırıp zihne kısa molalar verdirmek olan ve pek çok yerde satışa sunulan Zihnime Mola kutularının proje ve patent sahibidir. “Düşlesinler, çizsinler, boyasınlar” adı ile başlattığı köy okullarındaki çocuklara her ay renkli kalem gönderdiği sosyal sorumluluk projesini yürütmektedir. Evli, bir oğlu var.

Zihne Mola Kartları
YKS Zihin Haritası Uygulaması
aklın mucizesi

0 0 votes
Article Rating
Hemen Katıl
Bildirim al
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Nurdan Morgan
Member
01/07/2023 10:00

Bu Atölye için yaş aralığı yok mu?

Gün :
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

✎Bize ulaşabilirsiniz