Zihin Haritaları Zoom Atölyesi

· 22/12/2020

Başlangıç Tarihi: 8 Ekim 2022
Buluşma yeri: Zoom
Atölye ücreti: 500TL
.

Bir sonraki atölye tarihinden önce haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Zihin Haritaları nedir?
Klavyelerin hayatımıza egemen olduğu, ipadlerin çocuk bakıcısı yapıldığı, gezme olarak AVM lere gidildiği, mahalle arkadaşlarının olmadığı, çocukların topla cam kırmadığı, komşu teyzelerin bulunmadığı, değil biz yetişkinlerin çocukların bile renkli kalemlerinin çekmecelere kalktığı bir devirdeyiz. Gelin bu devirde bir çılgınlık yapalım;
Beynimizi dans ettirelim…
Nasıl mı?
Zihin Haritası yaparak…
Peki nedir Zihin Haritaları?
Zihin haritaları bilgileri beynimizin dışına çıkarmanın en etkili yoludur. Bütünü tek sayfada görmemizi sağlayan anahtar kelime ve görsellerden oluşan bu teknik 1960 lı yıllarda Tony Buzan tarafından bulunmuş, Amerika ve Avrupa da pek çok ülkede öğrenciler, yetişkinler ve kurumlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Hafıza, yaratıcılık, öğrenme ve bütüncül düşünme aracı olan Zihin Haritaları için Tony Buzan “Beynimizin İsviçre çakısı” demektedir. Tekniğin gücü; çalışma sistemi olarak beyinle uyumlu ortam yaratmasında, karmaşık ekipmanlara ihtiyaç duymamasında ve sadeliğinde yatar. Bu sistem anahtar sözcük ve anahtar resimler ile konunun kodlanması ve hafızaya haritasının çizilmesi esasına dayanır.
Leonardo Vinci, Einstein, Van Gogh gibi dehaların kullandığı beyin dostu bu teknikle; kelimeleri, resimleri ve renkleri bir anlam bütünlüğü içinde toplarız.

Zihne Mola Kartları
YKS Zihin Haritası Uygulaması
aklın mucizesi

Hemen Katıl

Kimler Neler Demiş?

Please Giriş to comment
  Bildirim al  
Bildir