Zihin Haritası

Zihin Haritaları nedir? Klavyelerin hayatımıza egemen olduğu, ipadlerin çocuk bakıcısı yapıldığı, gezme olarak AVM lere gidildiği, mahalle arkadaşlarının olmadığı, çocukların topla cam kırmadığı, komşu teyzelerin bulunmadığı, değil biz yetişkinlerin çocukların bile renkli kalemlerinin çekmecelere kalktığı bir devirdeyiz. Gelin bu devirde bir çılgınlık yapalım; Beynimizi dans ettirelim… Nasıl mı? Zihin Haritası yaparak…

· 31/10/2018

Zihin Haritaları nedir?
Klavyelerin hayatımıza egemen olduğu, ipadlerin çocuk bakıcısı yapıldığı, gezme olarak AVM lere gidildiği, mahalle arkadaşlarının olmadığı, çocukların topla cam kırmadığı, komşu teyzelerin bulunmadığı, değil biz yetişkinlerin çocukların bile renkli kalemlerinin çekmecelere kalktığı bir devirdeyiz. Gelin bu devirde bir çılgınlık yapalım;
Beynimizi dans ettirelim…
Nasıl mı?
Zihin Haritası yaparak…
Peki nedir Zihin Haritaları?
Zihin haritaları bilgileri beynimizin dışına çıkarmanın en etkili yoludur. Bütünü tek sayfada görmemizi sağlayan anahtar kelime ve görsellerden oluşan bu teknik 1960 lı yıllarda Tony Buzan tarafından bulunmuş, Amerika ve Avrupa da pek çok ülkede öğrenciler, yetişkinler ve kurumlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Hafıza, yaratıcılık, öğrenme ve bütüncül düşünme aracı olan Zihin Haritaları için Tony Buzan “Beynimizin İsviçre çakısı” demektedir. Tekniğin gücü; çalışma sistemi olarak beyinle uyumlu ortam yaratmasında, karmaşık ekipmanlara ihtiyaç duymamasında ve sadeliğinde yatar. Bu sistem anahtar sözcük ve anahtar resimler ile konunun kodlanması ve hafızaya haritasının çizilmesi esasına dayanır.
Leonardo Vinci, Einstein, Van Gogh gibi dehaların kullandığı beyin dostu bu teknikle; kelimeleri, resimleri ve renkleri bir anlam bütünlüğü içinde toplarız.

Zihne Mola Kartları
YKS Zihin Haritası Uygulaması
aklın mucizesi
0 0 votes
Article Rating
+225 katılımcı
Hemen Katıl

Atölye Includes

  • 4 Ders
  • 26 Konu
Video format is not supported, use Youtube video or MP4 format.
Bildirim al
Bildir
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Nur Burcu Erden
Active Member
05/01/2020 14:02

Bitirdim Keyifliydi beynimde oturması için sizinde dediğiniz gibi bol bol alıştırma yapmak hayatımıza uygulamak gerekiyor.

Reyhan ezgu
Member
17/05/2019 17:25

Zihin haritası beni üst versiyonuma ulaştırdı. Teşekkür ederim. 🙂

Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz