Zihin Haritası

Zihin Haritaları nedir? Klavyelerin hayatımıza egemen olduğu, ipadlerin çocuk bakıcısı yapıldığı, gezme olarak AVM lere gidildiği, mahalle arkadaşlarının olmadığı, çocukların topla cam kırmadığı, komşu teyzelerin bulunmadığı, değil biz yetişkinlerin çocukların bile renkli kalemlerinin çekmecelere kalktığı bir devirdeyiz. Gelin bu devirde bir çılgınlık yapalım; Beynimizi dans ettirelim… Nasıl mı? Zihin Haritası yaparak…

· 31/10/2018

Zihin Haritaları nedir?
Klavyelerin hayatımıza egemen olduğu, ipadlerin çocuk bakıcısı yapıldığı, gezme olarak AVM lere gidildiği, mahalle arkadaşlarının olmadığı, çocukların topla cam kırmadığı, komşu teyzelerin bulunmadığı, değil biz yetişkinlerin çocukların bile renkli kalemlerinin çekmecelere kalktığı bir devirdeyiz. Gelin bu devirde bir çılgınlık yapalım;
Beynimizi dans ettirelim…
Nasıl mı?
Zihin Haritası yaparak…
Peki nedir Zihin Haritaları?
Zihin haritaları bilgileri beynimizin dışına çıkarmanın en etkili yoludur. Bütünü tek sayfada görmemizi sağlayan anahtar kelime ve görsellerden oluşan bu teknik 1960 lı yıllarda Tony Buzan tarafından bulunmuş, Amerika ve Avrupa da pek çok ülkede öğrenciler, yetişkinler ve kurumlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Hafıza, yaratıcılık, öğrenme ve bütüncül düşünme aracı olan Zihin Haritaları için Tony Buzan “Beynimizin İsviçre çakısı” demektedir. Tekniğin gücü; çalışma sistemi olarak beyinle uyumlu ortam yaratmasında, karmaşık ekipmanlara ihtiyaç duymamasında ve sadeliğinde yatar. Bu sistem anahtar sözcük ve anahtar resimler ile konunun kodlanması ve hafızaya haritasının çizilmesi esasına dayanır.
Leonardo Vinci, Einstein, Van Gogh gibi dehaların kullandığı beyin dostu bu teknikle; kelimeleri, resimleri ve renkleri bir anlam bütünlüğü içinde toplarız.

Zihne Mola Kartları
YKS Zihin Haritası Uygulaması
aklın mucizesi
+225 katılımcı
Hemen Katıl

Atölye Includes

  • 4 Ders
  • 26 Konu
Video format is not supported, use Youtube video or MP4 format.

4
Kimler Neler Demiş?

Please Giriş to comment
2 Yorum sayısı
2 Yorumlara gelen cevaplar
7 Takip edenler
 
En beğenilen yorum
En ateşli yorum
3 Yorum yapanlar
burcunurerdenArzu SavaşReyhan Güncel yorum yapanlar
  Bildirim al  
Bildir
Nur Burcu Erden
Üye
Active Member

Bitirdim Keyifliydi beynimde oturması için sizinde dediğiniz gibi bol bol alıştırma yapmak hayatımıza uygulamak gerekiyor.

Reyhan ezgu
Üye
Member

Zihin haritası beni üst versiyonuma ulaştırdı. Teşekkür ederim. 🙂

✎Bize ulaşabilirsiniz