Bu Sitede Neler Var

 • Bir kaç ay içinde kitabınızın çok satanlar arasına girmesini hayal ediyorsanız…
 • İlk kitabınızdan ne kadar para kazanacağınızı hesaplıyorsanız…
 • Birisine anlatsam da o yazsa diyorsanız…
 • Yazarak şan şöhret hayaliniz varsa…
 • Yazmanın sihirli bir formülü olduğuna inanıyorsanız…
 • Sizi müthiş bir yazar yapacak bir hap olsaydı diyorsanız…
 • Bu sitede tüm bunlara ulaşmanın kolay bir yolunu bulacağınıza inanıyorsanız…

Belki de bu site hiç size göre değildir…

 • Yazmaktan keyif alıyorsanız, hatta yazarken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor, kendinizi kaptırıyorsanız…
 • Bir gün yazdıklarınızı basılı bir sayfada görmeyi hayal ediyorsanız, bir kitapçı rafında ya da birinin elinde kitabınızla karşılaşmayı hayal ediyorsanız…
 • İçinizde anlatılmayı bekleyen hikayeler varsa…
 • Söylemek zorunda olduğunuz bir şey, hayata dair fikirleriniz varsa…
 • Başkalarıyla yazılarınızı paylaşma arzunuz varsa…
 • Geribildirim almaya ihtiyacınız, başkalarının yazma yolculuğunda destek olma arzunuz varsa…
 • Yazmak nefes almak gibi geliyorsa…

Belki bu site tam da sizin aradığınız şeydir…

Sanal Yazı Evinde iyi yazmayı hayal eden, bu hayali gerçekleştirmek için zaman ve çaba sarf etmeye hazır olan, biraz dürtülmeye, azıcık cesarete ve geliştiren yorumlara ihtiyacı olan herkesle çalışıyoruz

Burada sizi ne bekliyor:

 • Gelişmekte olan yazarlardan oluşan, gelişen bir sanal aile.
 • Yazılarınızı paylaşabileceğiniz güvenli bir ortam
 • Sizi daha iyi bir yazar olmaya götürecek yapıcı geribildirimler
 • İyi bir yazar olmak için gereken altyapı
 • Video destekli atölyeler
 • Yazılı bilgiler
 • Yazmaya başlatan alıştırmalar
 • Yaratıcılığınızı açan alıştırmalar
 • Denenmiş ve işe yaradığını bildiğimiz alıştırmalar
 • Yazıyı hayatınızda sürdürülebilir kılan bir sistem
 • Devam etme cesareti.

Sanal Yazı Evinden iki şekilde faydalanabilirsiniz. Biri hoca destekli Özel Atölyeler, diğeri de Yazarlar Kulübüne üyelik. Her ikisinde de zaman ve mekan sınırı olmadan çalışabilirsiniz.

ÖZEL ATÖLYELER:
Kendini Yazmak 1 Atölyesi
Bu atölye sizi usulca anılarınızda bir kazı yapmaya götürecek, içinizdeki anlatıcının onları kağıda dökmesine yardım edip, parça parça anılarınızı hikayeye dönüştürmenin ilk adımını atacak. Her gün bir yazı alıştırmanız olacak. Her alıştırma duyularınızdan yola çıkarak, bir koku, bir ses, bir tattan yola çıkıp hikayelere sizi götürecek.

Kendini Yazmak 2 Atölyesi
Kendini Yazmak 1 atölyesinde yazdığınız ufak, parça hikayeleri bu atölyede işleyecek, anı yazıları ya da bir anı kitabına dönüştürmeniz için size yol gösterecek. Örnek anı yazılarını inceleyeceğiniz, onlardan esinlenip, onlar üzerinde çalışarak anı yazmakla ilgili öğrendiklerinizle kendi hikayelerinizi okura sunabileceğiniz yazılara dönüştüreceksiniz.

Yazıya Giriş 1 Atölyesi
Bu atölyenin amacı size yazmak için, anlatılmayı bekleyen hikayelerinizi keşfetmeniz için, yaratıcılığınızın önünde duran engelleri aşmanız için cesaret verip yazar olarak nasıl çalışacağınızı, şu anda ne yazabileceğinizi keşftetmenizi sağlamaktır. Bir ürün çıkartma kaygısından, doğru imla kullanma derdinden, dilimizin güzel olup olmadığı endişesinden uzak, sadece anlatmamız gereken hikayeleri ortaya çıkartmanız için alıştırmalar veriyoruz. Her hafta videolarınız, okumalarınız ve alıştırmalarınız olacak. Nil Çokyaşa yazdıklarınıza yorum yapıyor ve size birbirinize nasıl yapıcı yorumlar yapacağınızı öğretiyor.

Yazıya Giriş 2 Atölyesi
Bu atölyede Yazıya Giriş 1’de hikaye anlatma ve ham yazı oluşturma becerimizi geliştirip tamamlanmış hikayeler yazmayı öğreniyoruz. Yorum yapma ve yorum alıp yazımızı geliştirme becerilerimiz artıyor, kişisel yazılardan okura hitap edecek yazılara geçiyoruz. Haftalık videolar, okumlar ve alıştırmalarınız olacak. Nil Çokyaşa yazdıklarınıza yorum yapıyor ve size birbirinize nasıl yapıcı yorumlar yapacağınızı öğretiyor.

Yazıya Giriş 3 Atölyesi
Bu atölye Yazıya Giriş 1 ve 2’de yaptıklarınızı bir araya getiriyor. Parça yazılardan yola çıkıp onları tamamlanmış hikayelere dönüştürüyor sonra da üzerinde çalışarak okura hazır yazılara dönüştürüyoruz. Yayınlanmış yazarların öykülerini didik didik ediyor, yalın bir dille, betimlelerle ve farklı tarzlarda yazmanın püf noktalarını keşfediyor, okuduklarımızı parçalara ayırıp, kendi parçalarımızdan iyi yazılmış hikayelere nasıl gidebileceğimizi keşfediyoruz. Nil Çokyaşa yazdıklarınıza yorum yapıyor ve size birbirinize nasıl yapıcı yorumlar yapacağınızı öğretiyor.

Öyküye Giriş 1 Atölyesi:
Bu atölyenin amacı öykünün olmazsa olmaz unsurlarını öğretmek, aynı zamanda yazmanın keyfine varmanızı sağlamaktır. Her hafta bir ya da iki öykü unsurunu inceliyor olacaksınız. Öykü yazmanın aslında çok da zor bir şey olmadığını fark edeceksiniz. Okumanız ve incelemeniz için de seçilmiş iyi bir öykünüz olacak ve bir tane öykü yazacaksınız. Bir ay boyunca, haftalık izleyebileceğiniz videolarınız olacak. Bu süreçte Nil Çokyaşa sizin yanınızda olup, yazdıklarınıza yorum yapıp sizi yönlendirecek.

Öyküye Giriş 2 Atölyesi:
Bu atölye, Öyküye Giriş 1’in devamıdır. Yine her hafta öykünün kalan unsurları öğrenilir. Atölyenin bitiminde eksik bir öykü unsuru kalmaz. Bunun yanında her hafta seçilmiş iyi bir öykü okunup, incelenir. Bir tane de yazılır. Haftalık videolardan da yararlanabilirsiniz. Nil Çokyaşa sizin öykülerinizi okuyup yorumlayacak ve sizi yönlendirecektir.

Öyküye Devam Atölyeleri:
Öyküye Giriş 1 ve 2’yi tamamlayanların devam edebileceği bir atölye serisidir. Her ay yeni bir kuru açılır. İsteyenler devam eder. Amaç öğrenilenlerin pekiştirilmesi ve öykü yazmaktır. Her ay seçilmiş iyi bir öykü okunur ve incelenir. Bir tane de yazılır. Öyküye Devam 1 ve 2 atölyesine mahsus tamamlanacak öykü de bulunmaktadır. Size yarım bir öykü verilir, kendi kurgunuzla yeni bir öykü oluşturursunuz. Bu süreçte Nil Çokyaşa sizinle birlikte olup, sorularınızı yanıtlayacak ve öykülerinizi yorumlayacaktır.

YAZARLAR KULÜBÜ ÜYELİĞİ
Yazarlar Kulübü zaman ve mekan sıkıntısı yaşayan ama yazmak isteyen, yazılarını paylaşmak ve bu alanda kendisini geliştirmek isteyen herkes için sanal bir Yazı Evidir. Yazmaya yeni başlayanlar, yazısını ilerletmiş ama daha da gelişmek isteyenler, ya da sadece yazan insanlarla beraber olmak ve paylaşmak isteyenler için çalışmalarımız var.

Yazarlar Kulübü aylık üyelik sistemiyle çalışır. Düşünülenin aksine sanal ortamda yazmak gerçek sınıflarda çalışmaya göre bir çok avantaj sunar: istediğiniz zaman atölyelere katılabiliyorsunuz, internet bağlantısı bulduğunuz her yerde çalışabiliyorsunuz, yazmak için zamanınız oluyor, sanal dünyanın sunduğu anonim olma imkanından yararlanabiliyor, özgürce yazabiliyorsunuz, isterseniz paylaşabiliyor isterseniz de sessiz kalabiliyorsunuz. Belki bu devirde sunduğu en önemli değerlerden bir de maliyetidir. Aylık üyelik sadece 80TL’dir. Bu ücret her ay iyzico’nun sunduğu güvenli ödeme sistemi ile otomatik olarak kredi kartınızdan çekilir. İstediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Üyeliğiniz devam ettiği sürece tüm Yazarlar Kulübü içeriklerine ulaşabiliyorsunuz.

İki ayda bir sitede Yazarlar Kulübü altında bir atölye paketi açılır. Diğer aylarda sitedeki paketlerden istediğiniz çalışmayı yapabilir ve paylaşabilirsiniz. Geliştirici Editörlerimiz, hocamız Nil Tolga Çokyaşa ve Yeşim Cimcoz yazılanlara yorum yapar. İki ayda bir açılan atölye paketleri size haftalık eğitim videoları, söyleşi videoları, ses kayıtları, yazı alıştırmaları ve bilgilerle geliyor. Her paketin yazmakla ilgili bir teması vardır. Örneğin Haziran ayında Yazar Olmak, Temmuz ayında Yazmaya Başlamak, Ağustos ayında Kitap Yazmak paketlerimiz açıldı. Üye olduğunuzda hem geçmiş paketler hem de açılacak yeni paketlere ulaşabilirsiniz. Üyeliğiniz aktif olduğu sürece paketlere erişimiz olacaktır.

Paketlerdeki çalışmalar ve bilgiler dışında sık sık Yeşim Cimcoz ile canlı online toplantılarımız oluyor. Bu buluşmalarımızın içeriği ihtiyaca göre belirleniyor ve sık sık sizin gönderdiğiniz yazılara diğer katılımcılarla birlikte yorum yapılıyor, geliştirmeniz için önerilerde bulunuyoruz.

Hafta da bir, Çarşamba akşamları Geliştirici Editörlerimizden Behiye Malkoç ile canlı buluşmamız oluyor ve orada 2 saat boyunca Behiye’nin yönlendirmesiyle birlikte yazıyor, sonra da yazılarımızı okuyor paylaşıyoruz.

Yazarlar Kulübüne Kayıt olmak için TIKLAYIN