Bir

İtiraf etmek gerekirse…
Domates biber biçiminde tuzluklar aldım pazardan
Kalp şeklinde kültablaları da aldım. 
Kalbimde söndürülmüş birkaç sigara
Yetmezdi yeniden doğmaya
Orhan Gencebay dinledim itiraf etmek gerekirse. 
Bedelini ödedim ama Pollyanna
İtiraf artık tedavülden kalkmış bir kağıt para.
-Didem Madak


İtiraf etmek gerekirse…Gerekir mi bilmiyorum ama etsem diyorum bu akşam. Ona desem…kendime bile diyemiyorum, ona nasıl diyeceğim. Gidiyorum desem. Seni artık sevmiyorum desem. Bu ev beni bastı desem. Sonra senden değil, viski şişesinden sıkıldım desem.

Domates biber biçiminde tuzluklar aldım pazardan. Pazara kaçıyorum ya sık sık. Yemekler pişiriyorum. Marifetli karım diyorsun. Böbürleniyor, arkadaşlarını davet ediyorsun. Yahnilere saklıyorum içimdeki bulanıklığı, bazen üzerime çöken seni doğrama isteğimi. Domatesleri doğruyorum, sana varmıyor elim. Tuzu eksik bunun diyorsun kimse yokken. Ben de domates biber biçiminde tuzluklar aldım pazardan. Kalp şeklinde kültablaları da aldım. Sigaranın külünü temizlemekten sıkıldım dememek için. Şunu bir keresinde de tablaya silksen dememek için. Kalbimi görmen için. Kokuyor ev her sabah. Pencere açıp yatsan dememek için. Kalbimde söndürülmüş birkaç sigaradan kalan külü de dün akşam çöpe attım. Kalbimi bu sabah bulamadım. Çöpe baktım boş. Çöpe n’oldu dedim. Attım dün dedin. Pis bir şey kokuyordu.

Yetmezdi yeniden doğmaya kalpsiz yaşamak. Öyle dolaştım bir kaç gün. Belki yeniden bir kalp büyür o boşlukta dedim. Bekledim olmadı. Yemek yedim, sigara içtim, yine yemek yedim, yine olmadı. Orhan Gencebay dinledim itiraf etmek gerekirse. Gerekir mi bilmiyorum. Karardı kalbimin boş yeri. Doldu. Orhan Gencebay şarkıları dilimde, yine yahni yaptım bu gece. Dolaba koydum. Gelince ısıtırsın belki. 

Bedelini ödedim ama Pollyanna dedim aynada saçlarımı tararken. Valizimi kapıdan aldım, son defa kalbimi çöpe attığım bu eve baktım. Viski şişesine takıldı gözüm. İtiraf edecektim vazgeçtim. İtiraf artık tedavülden kalkmış bir kağıt para. Onu da koydum cebime… kendime belki vapurda bir tost ısmarlarım. 


Didem Madak Ah’lar Ağacı kitabından bir alıntıdan yola çıkarak yazılmıştır

0 0 votes
Article Rating
Bildirim al
Bildir
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
G.Editör İdil Dammer
Editor
Noble Member
26/03/2022 01:22

itiraf etmek gerekirse ince ince içim acıdı gece gece teşekkürler. gidip dağılan idil’i toplayayım.

Çİğdem Aslan Çİnko
Active Member
17/11/2021 23:57

Ben de fotoğrafını çektim şimdi o haritanın,
Pazara uğrayıp “yola” çıkacağım birazdan
Nasılsa Yeşim’e her türlü ulaşabiliyorum.
Yeter ki “şarjım” bitmesin❤️

Müjgan Doran
Noble Member
16/11/2021 11:51

Yeşim Hocam,
Okudum. Büyüsüne aklım takılı kaldı.

Aysim Goral
Noble Member
16/11/2021 10:39

Yeşim Cimcöz yazınca…..

Gün :
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

✎Bize ulaşabilirsiniz