Bizden Biri: Elif Ünal ve Kitap Yazma Ayı…

3 Ağustos 2020 – Kitap yazma ayında üçüncü gün

Sıkıldım ama yazı gemisi yine de yürüyor

Ay ne sıkıldım bugün ne sıkıldım. Anlatsam sözcüklere sığar mı bilmem.

Oysa hep sevdiğim şeyleri yaptım; Amelies’da lattemi içtim sabah mesela. Sonra gittim öğlen yemeğimi Route’da yedim. E üstüne çayımı kahvemi filan da içtim. Hatta Faaladin’e fotoğraf yollayıp bana fal bakmasını bile istedim. Bunlar kesmeyince kalktım bir de alışveriş yaptım. Kuzenimle uzun uzun uzun telefonda konuşup, arkadaşlarımla mesajlaştım.

Yapmadığım tek şeyse yazmak oldu. Günün şu saatine kadar (saat 17:59) whatsap mesajlaşmalarını saymazsak tek kelime yazmadım, yazamadım.

Baktım olmayacak ben de yazamadığımı yazayım bari dedim. İşte şimdi de onu yapıyorum. Bu arada unutmadan söyleyeyim yalnız değilim.

Hani şu benim saçmalama perisi vardı ya? Hani, sağ omzumda oturup kulağıma fısıldayan. Hani, şu cadı editörü evden postalayınca onun yerine eve aldığım sevimli peri? İşte onunla beraberim şimdi. “Hava çok sıcak bir çay koy da içelim, sonra birlikte saçmalarız istersen,” dedi. Onu mu kıracağım. Koydum çayı hemen. Demlenmesini beklerken de telefonu elime aldım. 

Yok yok bu sefer sosyal medyada gezinmek ya da whatsap’da mesajlaşmak için değil. Yazmak için. Evet evet doğru okudunuz. Ben genellikle kurgu dahil hemen her şeyi telefonum da yazıyorum. Gayet de yazılıyor yani. Denemeyen varsa tavsiye de ederim.

Yazarken bir kez daha fark ettim ki saçmalama özgürlüğü gibisi yokmuş. Şimdi tabii, buraya kadar yazdıklarım size o kadar da saçma gelmemiş olabilir. Ama benim gibi yıllarca 5N1K ile haber yazmış, sonra işle ilgili raporlamalara gömülmüş, arkasından da kurgu denizinde boğulmadan kulaç atmaya çalışan biri için inanın yukarıda yazdıklarım benim açımdan saçmalamak demek. Ya da en hafifinden boş laf etmek.

İnsan, “Lafla peynir gemisi yürümez” ler “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” larla büyütülünce, altı dakikaların, kafama göre takılmanın, istediğim gibi yazmanın tadını daha da bir çıkarıyor galiba.Demem o ki peynir gemisini bilmem ama yazı gemisi lafla baya baya bir yürüyormuş arkadaşlar. Baksanıza, yukarıda yazdıklarım 300 kelimeyi geçmiş bile. E, daha ne isterim? Herkese iyi yazmalar. 😁

0 0 votes
Article Rating
Bildirim al
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ceren Özyaşar
Trusted Member
09/08/2020 14:21

“Demem o ki peynir gemisini bilmem ama yazı gemisi lafla baya baya bir yürüyormuş arkadaşlar.” yürüsün gemilerimiz coşkusuna kapıldım okurken. 🙂
Kovduğun cadı editörün yerine çağrılan sevimli peri benzetmesini çok sevdim. 🙂 Kendimizi ne çok kontrol etme çabasındayız değil mi, bu kontrol sorununa hayatının her alanında tutulan biri olarak üstümdeki gömleği yırtıp atar gibi atmak istiyorum onu. Ama altından kontrolü tamamen kaybetmiş biri çıkarsa napacağız? 😀

Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz