KIRGIN RUHLAR EVİ

Kırgın Ruhlar Evi’nin önünde durdu. Kırılan umutlarınızı bize getirin, yapıştırıp yepyeni yapalım yazıyordu tabelada. ‘Üç kırgınlık getirirseniz iki umut bizden’ diye seslendi danışmadaki saçları cetvelle kesilmiş gibi duran küt saçlı esmer kadın.
‘Buyurun buyurun, dışarıda kalmayın, sizin için bir form dolduralım.’ Ümit Bey, beyefendiye tek kahkahalı bir kahve alalım.
Tekrar hoş geldiniz. Ben Umut, Size bazı sorular soracağım sonra da hangi paketimiz size göre ona karar vereceğiz. Evet, adınız nedir?
-Ruhi
Soyadınız?
-Kırılmaz
Burnunun ucuna düşe gözlüklerinin üzerinden baktı kadın Ruhi’ye, sonra devam etti.
İlginç, evet kaç zamandır kırgınsınız Ruhi Bey?
-Anlamadım?
Kaç zamandır ruh kırıklığı var sizde? Gerçi yüzünüzdeki ifadeden doğduğunuz andan itibaren diye anlıyorum. Ümit Bey kahve duble kahkahalı olsun.
Şimdi şöyle yapacağız. Önce sizi bir güzel ıslatacağız sıcak suyla. Ruhunuzun kırılmasına sebep olan hayal kırıklıkları böylece iyice şişecek. Sonra sizi arkadaki avluda güneşe asacağız baş aşağı bir süre kurutmak için. Şişip kuruyan hayal kırıklıkları otomatik olarak düşecekler. Bu esnada ruhunuz tersten var olmayı öğrenmeye başlayacak. Sonra size bol zencefilli ballı bir çay vereceğiz. Bildiğiniz gibi zencefilin mikropları öldürücü özelliği var. Biliyorsunuz değil mi?
– ?
Güzel. Çaydan sonra sizi uzman doktorumuz karşılayacak. Kendisi kırılan ruhları yapıştırmak konusunda çok başarılıdır. Yapıştırma eğitimini Japonya’da aldı.
Ruhi Bey, gözünüzün ferinin gidip grileşmiş olmasından anladığım kadarı ile size on günlük bir program uygulamak lazım gelecek.
On günün sonunda ruhu kırıklarından arınmış ve tamamen yapışmış bir insan olarak hayatınıza devam edebilirsiniz.
Ümit Bey, Ruhi Bey’i ıslatmak için çamaşırhaneye alalım.

0 0 votes
Article Rating
Bildirim al
Bildir
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Aysim Goral
Noble Member
08/12/2021 10:05

Yapıştırma eğitimini Japonya’da almışsa o iş tamam. Ama sen neredesin? SEN’i özledik. Yazın iyi geldi.

Ebru Tecer Uzunalp
Active Member
05/12/2021 19:44

Şefkat Hanımı da yazabilir misin? 😉

Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz