PİRİNÇ PİLAVI TARİFİ

PİRİNÇ PİLAVI TARİFİ

 

Malzemeler:

2 Bardak Yeni fikir

100 gr. Yazacak yer

1 yemek kaşığı  Tembellik

1 çay kaşığı Gayret

1 çaydanlık Kaynar su

1 büyük fincan Kahve

Oturup yazma sabrı

Pişirme süresi  ½ saat

Piştikten sonra üzerine tereyağı

 

Yapılışı:

İki bardak parlak fikrin üzerine 1 avuç tuz döküyorum. Sonra da, üzerine 1 çaydanlık kaynar suyu boca edip kenara koyuyorum.

Bu arada içimde yazma isteği belirmesini beklerken başımdan ateş çıkıyor. Acaba nerede yazsam diye düşünüyprum.  Çalışma masası meşgul. Mutfak masasına geçiyorum. Bir de kahve alıyorum. En çok kağıt kalemle yazmayı seviyorum. Yarım saat geçtiği için yazma isteğim tam kıvamına gelmiş. Başıyorum yavaş yavaş yazmaya. Fikirler demleniyor. Telefon geliyor. Bakıyorum. ‘’Onu sonra ararım’’ diyorum. Yazdıkça yazıyorum.

Kocam içeriden sesleniyor’’ Yemek yesek mi acaba?  Sesimi çıkartmayıp yazmaya devam ediyorum. ‘’ Bugün ne yesek?’’.  ‘’Rahat bırak beni’’ diyorum.  ‘’ Burada karşında bir yazar var!’’ diyorum.

O yemekleri hazırlarken ben pilavın üstünü tereyağ ile kaplıyorum. Üzerine biraz tuz serpiyorum. Bitti. Hem pilav hazır hem yazı.        Eh idare eder işte.                                                                                                       Afiyet olsun!

0 0 votes
Article Rating
Bildirim al
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz