YAZMAK

 

Yazmak, durmadan sınırsız yazmak. Kerimelerin yağmur damlaları gibi akması, müzikteki notalar gibi ahenkle dans etmesi. Sanırım tüm yazı yazma aşkına düşenlerin hayalidir. Başka bir hayal yada amaç ise yazılanların okunması okuyucuların beğenmesi kitapların basılması belki de Nobel.

Ben yazmaya başlarken bunun gibi düşünceler beni esir almıştı. Özgür değildim. Yazı yetiştirmek, kitap yazabilmek, beğenilmek, güzel eleştiriler tüm bunların beni kısıtladığını anladığım anda kendim için yazmaya başladım. İşte o anda kanatlarım çıktı. İstediğim yere uçmanın özgürlüğü ile sınırsız yazmaya başladım. Artık birilerinin dedikleri değil yazdığımda bana verdiği mutluluk huzur yol göstericim oldu.

Kanatlarım çıktığı anda, artık caniler peşinde koşan bir dedektif bazen o dedektiften kaçan suçluydum. Uzaya fırlatılacak roketteki gerilim yada yaz yağmurunda ilk aşkın dudaklarındaki çilek tadıyla terledim. Rüyalara daldım gerçeklerle uyandım. Masmavi göklerde bulutlara üflerken aynı anda denizin derinliklerinde nefesimi tuttum. Kahraman oldum Güneşin kanatlarımı yakmasına aldırış etmedim. Dağları deldim, çölleri aştım, kulelere tırmandım, değirmenlerle kavga ettim, zalim ağaya kafa tutup dağları mesken ettim. Bunlar gibi binlerce duygu geçişleri sağlayacak durumları, yazmak sayesinde edindim.

Biraz bencilce davranış gibi olacak ama ben kendim için yazıyorum.  İşte ben de sevdiğim işi yaparken o ne demiş, kitap olmuş mu uzun mu kısa mı diye bakmadım. Sadece kendim için yazdım. Belki yazılar sayesine tanrı rolü oynamaktı beni kendisine aşık eden.

 

0 0 votes
Article Rating
Bildirim al
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz