ZİYARET VİZESİNİN REDDİ

Seçil Vergili ‘ye,

Ülke-i Şahane vize başvurunuz reddedildi.

Biz dünyanın en güçlü beş ülkesinden biriyiz. Her isteyen planladığı gibi elini kolunu sallayarak ülkemize giremez. Bu nedenle başvurunuzu titizlikle, çok ince eleyip sıkı sıkıya dokuduk, değerlendirdik. Öyle sıktık ki suyu çıktı. Dokuz hafta için Ülke-i Şahane ye genel ziyaret başvurusunda bulundunuz. Başvurunuzu göçmenlik kuralları kapsamında değerlendirdim.

Şahanece diline yeterince hakimseniz ekteki linke tıklayarak kuralları okuyabilirsiniz.

Karar:

Dokuz haftalığına ziyaretçi öğrenci olarak  Ülke-i Şahane ye gitmeyi planladığınızı belirttiniz. Üstelik porsuk Dil okuluna katılmayı da planladınız. Ancak sizi cesaretli gördüm. Vize almadan dil okuluna kayıt yaptırmak risktir. Bu riski alma fikri de nereden geldi! Sanki mağazadan kıyafet alıyorsunuz. Para verdiniz de hemen vizeyi kaptım mı sandınız! Ayrıca dil okuluna ait eklediğiniz mektup ile kesinlikle neden şimdi şahanece öğrenmeye karar verdiğinize dair bir koşul sunmadınız. Bunun ne mevcut işinizde ne de gelecekteki beklentileriniz için size ne gibi fayda sağlayacağına dair bir kanıt yok. Buna ek olarak Özel Sevimsizler Eğitim Kurumlarında öğretmen olarak çalıştığınızı ve aylık gelirinizin iki yüz otuz avro olduğunu belirttiniz. Bu geliri desteklemek için maaş bordrolarını da sundunuz.

Paraçok Bankası’ndan bin elli avroluk bakiyeniz olduğunu gösteren bir banka mektubu verdiniz. Ancak bu fonların beyan ettiğiniz aylık gelirinizin dört katı olduğunu kaydettim.

Bu aylık gelir ile bu fonu oluşturmanız aylarınızı almış olmalı!.. Bu konuda sizi dürüst olmaya davet ediyorum. Bu fonların kaynağını gösterecek hiçbir kanıt sunmadınız. Bu bilgiler ışığında gerçekten ziyaretçi öğrenci olarak giriş yapmak istediğinizden ve ziyaretiniz sonunda Ülke-i Şahane den ayrılmayı düşündüğünüze tatmin olmadım.

Gelecekte yapacağınız Ülke-i Şahane vize başvuruları, eğer kişisel durumunuz iyileşirse, yani şu an bu sefil haliniz ile sonraki başvurunuz arasında zenginleşirseniz ve fonlarınızı belgelerle kanıtlarsanız, belki çok düşük bir ihtimal düşünebiliriz. Eninde sonunda bu vizeyi alabileceksiniz anlamına gelmez. Yeterince ikna edici olmalısınız.

0 0 votes
Article Rating
Bildirim al
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yeşim Cimcoz
Yönetici
Noble Member
22/11/2022 10:48

Eline sağlık Seçil’cim. Okuduğunda da şimdi de çok sevdim.

Gün :
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

✎Bize ulaşabilirsiniz