Ders 1, Konu 1
Devam ediyorsun

6 Dakikalık Kendini Tanıtma Yazıları

03/05/2024

Saatinizi 6 dakikaya kurarak hayatınızı anlatmanızı isteyeceğim. Siz kimsiniz? 6 dakikalık yazınızı aşağıya ekleyin lütfen.

0 0 votes
Article Rating
Bildirim al
Bildir
143 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
karabulut.tu
20/08/2019 20:15

33 yaşımdayım .hayatımı kısaca anlatmak gerekirse berbat bir çocukluk yaşadım ilk 7 yaş kavga eden bir anne baba ile geçti .Tek güzel şey ısrarlarım sonucu kardeşim oldu 6 yaşımda iken ve köyde doğada büyüdüm . 7-17 yaş arası anneannemlere taşındık Istanbula.eğitimi çok severdim meraklıydım ama güven sevgi bağı kurduğum kimse yok . Yalnızım , ergenim , çalışkanım .. 18-28 arası tek başına ayakta durma mücadelesi şehirdışında üniversite , evlilik , almanya , iş hayatı , 30 a yakın ülke gezisi var , tiyatro müzikle uğraştım . 28 de depresyon geçirdim ve sırbıstandaki arkadaşım inhitar ettim korkusuyla eve polis yolladı ve… Devamını oku »

karabulut.tu
22/08/2019 10:09

cok tesekkurler Nil , hosbuldum 🙂

birsen.kaymaz
Member
20/08/2019 19:35

Selam canlar.ben Birsen,40’ından sonra kendini tanıma yolculuğuna çıkan ve 3 yıldır da kendi ile yeni yeni tanışan biri.Tanıdıkça daha da çok seviyorum kendimi,hayatı evreni ..Dört kişilik bir çekirdek ailemiz var.18 yaşında kızım 14 yaşında oğlum ve 21 yıllık evli olduğum eşim.Çok şey öğreniyorum onlardan.İki ergen zorluyor bazen beni ama köklenmek böyle bir şey. Emek istiyor.Yıllanmış bir çınar ağacı gibi köklenmek ve dallanıp budaklanmak önemli benim için.Kendimi bir şaman olarak hissediyorum çoğu zaman .Bir çember etrafında sürekli masallar anlatan.Bazen de bir şifacı gibi hissediyorum kendimi etrafına şifa dağıtan ve tabi ki kendide şifalanan..Hissetmek güzel şey vesselam…Ha az daha unutuyordum .Yaratıcı drama… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
22/08/2019 15:56

Hoş buldum.:))

birsen.kaymaz
Member
20/08/2019 18:37

MEMELER Meme yapmış bu boru tıkanmış akmıyor:Boyu da küçük.Su çok tazyikli geldi herhalde.Borularda çok ince su akmamış ,inememiş aşağıya..Aşağı inince ne yapsam diye düşündü.Her gün ayı şeyi düşün düşün neye yarar?Yeni şeyler bulmak lazım.Mesela eve her gün aynı yoldan gitme.Bir gün falan yoldan ,bir gün filan yoldan git aynı yılanlar gibi .Yılanlar gezerken her yerde geziyorlar. Şahmaran yerin altında bir dünya kurmuş. Bütün otlarla sohbet edebilirmiş hangi ot hangi hastalığa iyi gelir hangi hastanın neye ihtiyacı var bilirmiş.Kainatın bilgisine sahipmiş o yüzden şahmaran masalarına bayılıyorum .anlatmayı çok seviyorum ,seviyorum ,çok seviyorum .Kızım geldi yanıma şimdi ,ona ‘konuşamam’dedim ,6 dakika dedim,… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
22/08/2019 15:55

:))Teşekkürler.Sevgiler.

20/08/2019 07:54

Ben kimim, güzel soru… Sabah akşam yazıp çizerim, çoğunlukla hayaller olur. Bu hayaller de çoğunlukla iş planları ve fikirleri üzerine oluyor. Ama tabi hep böyle değildi. Böyle de kalmayacak. Şimdi bir aile var, iş var, güç var. Bir de göçmenlik süreci var. Bu başkan da sağolsun, göçmenlik sürecini artık tam zamanlı bir işe çevirdi. Sürekli sinir stres… Onunla uğraşıyoruz. Peki genel olarak ben kimim? Az Leonard Cohen, biraz Ramones üstüne bir de Johnny Cash var. Bol bol Iggy Pop var. Punk var. Ama 1970’ler NY Punk var. Concon punk yok. Sonra Ursula var ama Mülksüzler yok, Yerdeniz Büyücüsü var. Bizim… Devamını oku »

22/08/2019 22:10

Çok önemli değildi, gerçekten. Teşekkürler 🙂

birsen.kaymaz
Member
19/08/2019 22:01

SÜMÜK Sümük faydalı mı zararlı mı acaba?Hastaneye gidince eğer gripsen, İnfluanza var mı?, yok mu? diye burundan sıvı alıyorlar.Ona baktıklarına göre sümük olması bir şey herhalde.Birden aklıma kurbağalar geldi.Kurbağa figürü çok bereketli ve parayı ifade eder derler.Kurbağanın dışı da böyle böyle yapışkan bir madde ile kaplıdır.Ona dokunan her şey yapışıyorsa herhalde orada para ile ilgili tuttu mu bırakmıyor demek istiyor.Bırakmak demişken bu sigarayı bırakma işi çok zorluyor beni.aylarca içmedim ,üç dört haftadır yine tek tük içtim.Şimdi yine bırakmaya içmemeye çalışıyorum.Çalışıyorum çalışıyorum,ama çalışmayı bıraksam mı? diye de düşünmeden edemiyorum.Bir şeyi ne kadar çok çabasız yaparsan o iş daha kolay olur.Kolum çok… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
20/08/2019 19:37

Teşekkürler:)

Elif Asena
Member
16/04/2019 17:24

1984 gölcük doğumluyum. Babam asker olduğu için 3 bölge gezdik. Nereli olduğumu ben de çok bilmiyorum .Ayrıca bir yere ait olmaktan da hiç hoşlanmıyorum. Kötü bir mesleğim var .İnsanlar beni kötü kadın olarak görürler genelde. Çünkü hemşireyim. Kalabalık ortamları oldum olası sevmem zira yabancılarla kendim hakkımda konuşurken adımı unutabilir ve kekeleyebilirim. İyi bir insan olduğumu söylerler ben bunu mesafeyi ayarlayamadığım için beceriksizliğime bağlıyorum. Herkese her zaman gülersen iyi olursun . Genelde olumlu biriyim birazcık obsesif. Olumlu yanım çevremle obsesif yanım benimle yaşıyor o yüzden kendimle olan tarafımdan pek hoşlanmıyorum. Çok karamsar bir bakış açısı gibi oldu ama ben bununla yaşamayı… Devamını oku »

Aykan İNAL
15/04/2019 15:34

Merhaba , ben Aykan İnal. Gruba yeni katilabildim Bilgi Teknolojileri uzmanıyım . Yoğun bir çalışma temposu içerisinde çalışırken eyleme geçme vaktinin geldiğini farkettim. Yazmak eylemdir diyerek istanbulda yaşadığım dönemden bildiğim bu atölyeye kayıt oldum.

YEŞİM KANDEMİR
Member
14/04/2019 17:50

1968 Ankara doğumluyum. TED Ankara Koleji ve ODTÜ İşletme mezunuyum, ayrıca İngiltere Birmingham Üniversitesi MBA master derecesi sahibiyim. 25 yıllık bir çalışma hayatının ardından 3 yıl önce İş Bankası’ndan, yönetici kademesinden emekli oldum. Evliyim ve 23 yaşında bir kız evlat sahibiyim. Çok iyi derecede İngilizce biliyorum. İstanbul’da yaşıyorum. Amatör olarak resim ve rölyef yapıyorum, bendir çalıyorum ve Türk Sanat Müziği korosuna devam ediyorum. Gerilim/polisiye türünde filmler ve kitaplar seviyorum. Seyahat aşığıyım, farklı yerler görmek ve yeni lezzetler tatmak en büyük merakım. Uzun zamandır öykü ve gezi yazıları yazma hayalim var fakat bir türlü ilk adımı atamadım. Yazı atölyesine, yazmam için… Devamını oku »

Tülay Oğuzveren Oğuzveren
Member
09/04/2019 14:54

MEMELER-inin belli olmaması için geniş kıyafetler giyiyordu. Bu aralar en büyük utancı buydu. Daha çok şeyden utanç duyardı ama bunları saklaması kolaydı. Bunlar? Onlar işte birden beliren apaçık ortaya çıkan tümsekler. Herkesin onlara baktığını sandıkça daha çok utanıyordu. Her sanması utanç olduğu kadar günahtı da onun için. Günaha girecekti, ateşlerde yanacaktı. Tanrı onu cennetine layık görmeyecekti. Yaz geldiğinde; tüm vücudu alevler içinde yansa da, sırtından sular seller gibi terler aksa da, o yeleği sırtından hiç çıkarmadı. Diğer dünyadaki cehennemde yanacağıma, bu dünyada yanarım daha iyi diye aklından geçirip avutuyordu kendini. Böyle saklayacaktı cinsiyetini, böyle iyi bir kul olacaktı. Uçkuruna böyle… Devamını oku »

Tülay Oğuzveren Oğuzveren
Member
15/04/2019 17:58

Peki hocam 🙂 anlaşıldı. Yanlış yere yazmışım bunu 6 dk lık yazımdı 🙂 Akışta kalma sorunum var , teşekkrü ediyorum

banu bal
30/01/2019 01:06

Merhaba , ben Banu. Gruba yeni katilabildim . ITU matematik muhendisligi mezunuyum ,bankaciyim . Yogun ve stresli calisna temposy icinde calisirken , cok sevdig8m ve kardesim kabul ettigim can dostumun bana hediyesi oldu “ sanal yazi evi ve yazarliga giris” . 1 subatta ben , 19 subatta sevgili arzu 50 yasinda olacagiz. Hayatimizda yeni blr donem baslayacak diye sohbet ederken , herzamankinden farkli bir hediye vermek istemis ve ben bu sekilde programa dahil oldum. Inanilmaz hosuma gitti , Yazmak ,hep birilerine birseyleri anlatmak , anlatmsk istedigim herseyi yazmak isimin onemli bir parcasi .Ama bu defa kendim icin yazmayi ogrenecegim. Gorusmek… Devamını oku »

Gün :
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

✎Bize ulaşabilirsiniz