Ders 1, Konu 1
Devam ediyorsun

6 Dakikalık Kendini Tanıtma Yazıları

04/05/2024

Saatinizi 6 dakikaya kurarak hayatınızı anlatmanızı isteyeceğim. Siz kimsiniz? 6 dakikalık yazınızı aşağıya ekleyin lütfen.

0 0 votes
Article Rating
Bildirim al
Bildir
143 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
birsen.kaymaz
Member
26/08/2019 12:03

Kelime :bebekten Bebekten yapılmıştı masanın ayağı, dört ayağı vardı ahşap uzun bebekten. Ahşap ne kadar doğal, yumuşak bir malzeme. Kekin malzemelerinin ısısı aynı ayarda olmalı, ılık. Sabah erken kalkmalı, akşamda erken yatmalı insan. Biyolojik ritim öyle ayarlanmış. İnce ayar gerekiyor yere beton atarken, eğri olmamalı .Eğim olursa su bir tarafta toplanır, birikir. Para biriktirmek gerekli bir şey mi? Gerekli yere kullanılıyor mu ? Eskiden domuz şeklinde Kumbaralar vardı. Pembe burunlu, alyanaklı. Selvi Boylum Al Yazmalım ne güzel bir filmdi .Hele de müzikleri. Müzik sihirli bir şey. Masal gibi yazı gibi bir şey. Notalar havada asılı kalıyor, onu almak isteyenlerin kulaklarına… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
23/08/2019 23:10

Kelime:Başlamak Yeni geldim başındayım daha yolun.Bu kadar çamurlu bir yol görmedim daha önce. Çok mu yağmur yağmış. Yağlı yağlı elleriyle dokundu masadaki her şeye, iğrenç. Midem bulandı. Derenin suyu bulanık. Atık madde katmışlar. Maddenin üç hali var. Katı, sıvı, gaz. Dünya toz ve gaz bulutunın sıkışması ile mi meydana geldi bilmiyorum ama bizim dünyayı temsil eden küçük Microcosmoslar olduğumuz ortada .Dünyada ne varsa bizde de aynısı var. Güneş çok güzel ısıttı havayı. Hava çok temiz değildi. Eğri büyü yürü bir çelik halat, birbirine geçen metal plakaları var. Çok kalın Ve sert. Ekmek çok sert, açıkta kalmış bayatlamış. Bayat ekmek tatlısı… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
26/08/2019 12:04

❤️

karabulut.tu
23/08/2019 12:31

OGRENCILIK NE guzeldi aslinda univeriste genclik geliyor aklima.. hayatta yaptigin iyi birsey derin bir aahoohh arasi birsey cektim civcivlerin sesleri geliyor disarda..yemek yiyorlar bahcemizden..benegimiz var birde cok tuy dokuyor ama en cok onu seviyorum bu evde. gercek sevgi bulmasi cok zor olmasi cok zor..minibuse biner liseye giderdim iki kiz arkadasim vardi ne eglenirdik simdi sanmiyorum artik o bag koptu , sonsuzluk ne acayip birsey neyin icindeyiz yarabbi..yukonun divani kebir okuyusu geldi aklima..nasil askla okuyordu beni hissettigni biliyordum..en ozel andi benim icin..hersey degisken gecici..beyin geldi aklima gizemlerle dolu..gercekligi cizen ressam gibi , kozmik gucler gelecek gecmis..hepsini orda deneyimleyebiliyorsun.tavus kusu tuyu geldi… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
22/08/2019 20:01

Kelime bağımlılık Görmeye başladım her şeyi bağımlılıktan kurtulunca. Hayatın gelgit zamanlarını. Saat sabah yedide ben yazı yazıyorum .Ne güzel bir bardak ışık vurunca renkler daha da bir ışıldıyor. Gökyüzü gibi. gökkuşağında neden yedi renk var sekiz ya da dokuz değil ?Altından geçince erkeksen kız kızsan erkek olacağımızı zannederdik çocukken .Her şey küçükken daha masum daha safiyane oluyor .Daha sonra değişiyor .Buzdolabının sesini duydum şimdi. Bu masadaki ekmekler kurumadan kaldırayım .Erikten de bir ısırım almış masaya bırakmış ,sabahları pek iştahı olmuyor .Olan oldu artık yapacak bir şey yok .Yokta desen var da desen var veya yok çokta sorun değil ,olmadığını ya… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
26/08/2019 12:05
birsen.kaymaz
Member
22/08/2019 20:00

Kelime: tutunmak Şarkı ne güzel çalıyor telefondan. Yeteri kadar sıkı sıkı tutuyor mudur gitarı acaba adam. Gitar değilde keman çalıyor sanki. Ben de tatilde yan fülüt sesini ilk defa canlı canlı dinledim ve çok hoşuma gitti. Kursa başlamaya karar verdim. Belki baş ağrıma iyi gelir . Ama hepsi stresten oluyor. Bu hayat bazen zor oluyor ama olsun yinede her şey çok güzel. Güzel ne kadar farklı bir şey. Kime göre güzel kime göre çirkin. Çirkin Ördek yavrusu Masalı aklıma geldi. Ördek ve kazın birbirinden farkı ne acaba. Şimdi düşündüm de ikisi de aynı gibi geldi. Ayna var ya, bakınca bizim… Devamını oku »

oya
oya
22/08/2019 17:20

Hayattan zevk almaya çalışan biriyim, Resime meraklıyım. Resim yapıyorum. Küçüklüğümden beri resmi çok severim. Boş bir resim kağıdımın olması ve ona resim yapacağımı bilmek beni mutlu eder. Tiyatro bana yaşama sevinci verir. Seyahat etmek yeni havalar solumak mutlu eder yeniler beni. Kediyle haşır neşir olurum. Yemek yemek özellikle lezzetlı yemekler, yemek kitapları ilgimi çeker. Cok yemek yapmam ama. İştahlıyım. Sessizlikten bazen yalnızlıktan hoşlanırım. Adım gibi olmaya çalışıyorum.

oya
oya
23/08/2019 11:10

Hoşbuldum Nil. Tesekkur ederim. Sevgiler

karabulut.tu
22/08/2019 10:37

SUMUK parcasi kalmisti Ar*nin burnunun ustunde.. hem de kocamandi belli ki yuzunu yikamisti ve El* gorur gormez sarildi ve onu sessizce farkettirmeden kimselere geri goturdu tuvalete muhtemelen.Bu davranisi cok hosuma gitti. Bense penceredendisari bakiyordum..herseye ragmen bu sirada oturmayi seviyordum.ogrenmek hosuma gidiyordubelki sinifta cok arkadasim yoktu hatta tersine bir cogu benle dalga gecip duruyordu incitiyordu beni bense artik umursamiyordum.hala agliyordum ama agladigim sey daha derinlerdeki birseydi dalga gecen arkadaslarim degildi beni uzen…daha derin bir sey..simdi daha iyi anliyorum..simdi 33 yasinda..belki o zaman benim de El* gibi bir arkadasim olsa birseyler farkli olabilirdi.insanlar beni uyarirdi sevgiyle ama oyle olmadi , ne yaptigimi… Devamını oku »

karabulut.tu
22/08/2019 10:23

MEMELERi aldim ve masaya koydum . ne tuhafti bu evdeki esyalar..bir suru heykeller resimler vardi , hersey birbiri icine gecmis gibi ayni zamanda duzenliydide hepsine bakmak.saatler gecirmek istiyordum bir yandan da balkona cikip deniz havasi almak ve gokyuzune bakarak ferahlamak istiyordum..oyle de yaptim..simdi derin nefesler alarak denizi ve gokyuzunu izlerken bu binlerce heykel ve resmin arkamdaki titresimlerini hissedebiliyordum.hem hayranlik uyandiriyordu hem de urkutuyordu.Yu* ile gelisen olaylar cok guzeldi bir yandan d icimdeki karanlik tetiklenmisti ne yapacagini bilmiyordu.koseye sikismis fare gibiydim ama fareyi koseye sikistiran bendim , kimse degil hersey oyle ani gelismisti ki sadece hayatin bu suprizine kendimi kaptirdim ve… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
21/08/2019 09:14

Kelime:Korku Korkunun rengi olsaydı ne olurdu acaba ?siyah mı mavi mi,yoksa sarı mı ?Gel gelelim biz şu havaya kapandı yine. Herkes için adet olmuş nasılsın deyince iyiyim demek.Yemek yemek yemek geldi aklıma şimdi ocakta yumurta kaynıyor. Kaba çarptıkça ses çıkartıyor yumurtalar. Evine içi ne kadar da sessiz oğlan uyanmadı hala uyuyor .Okulların açılmadına da az kaldı iki hafta daha uyusun bari sonra hep erken kalkacak .Okul saat kaçta başlayacak acaba kışın İncek’te de ne kadar soğuk olur sabahları yollarda sisli kardan bazen arabalar kayar ama atraksiyon iyidir bazen, yoksa hayat çok sıkıcı olurdu .Şimdi çocukları canım ne kadarda çabuk sıkılıyor… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
20/08/2019 21:24

Kelime: bilinmeyenden Bilinmeyenden kork demişler.Bence onlar bilmiyorlar her şeyi bildiğini sanan bu insanlar yanılıyorlar. Yanılabiliriz ,ne var ki bunda. Her şey doğru olmak zorunda değil ya .Of çok sıkıldım bu kelimede ama zor . Ya bu arada dışarıda bir yağmur var bir de sis çöktü gökyüzü görünmüyor. Şimşek çıkınca bir bağırdım kızım bir şey oldu zannetmiş.Bu arada bu kalem ne kadar güzel mor.Mor benim en sevdiğim renk pembeyi de severim ama aslında çiçek desenlere bayılırım çiçek deseni olan en az on tane elbisem var.Elbise giymek çok rahat oluyor özellikle yazın böyle annemin tabiriyle efil efil oluyor .Anne ya ne zaman… Devamını oku »

birsen.kaymaz
Member
23/08/2019 23:12

:))))

Gün :
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor