Temel Arketip Atölyesi

“Bu duruma nasıl geldim” derken “Bu bana nasıl oldu” diye düşünmeye başlarız. Bu da şuna benzer bir gün, kredi kartı borcumuzun ne kadar yüksek ve nasıl ödeyeceğimizi düşünerek bunaldığımızda, aslında o borcu aylar veya yıllar evvel küçük bir satın alma ile yarattığımızı fark etmemiz gibidir.

· 19/03/2019

Merhaba,

Yoğun bir hayatın mücadelesi içindeyiz ve çok yorgunuz.  Bir dolu farkındalık ve kişisel gelişim eğitimi ve atölyelere katılıyoruz ya da kendimizi yazı ve sanatla ifade etmenin yollarını arıyoruz.

Bütün bu çalışmaların temel hedefi ise “kişinin güçlendirilmesi”. Kendini keşfetme, kendini ifade etme, kendini koruma ve kişisel iyileşme…

Bu hedefler on yıllar boyunca değişmedi ama gelişti ve derinleşti. Duygu ve davranışlarımızın sağlığımızla bağlantısını keşfettik ve bunu ciddiye aldık ve iç dünyamızı öğrenmeye başladık.

En uzun savaşımızı kendimizle veriyoruz. Bu mücadelemizi kolaylaştırmak için kendimizle yüzleşmekten başka seçeneğimiz yok.

“Bu duruma nasıl geldim” derken “Bu bana  nasıl oldu” diye düşünmeye başlarız. Bu da şuna benzer bir gün, kredi kartı borcumuzun ne kadar yüksek ve nasıl ödeyeceğimizi düşünerek bunaldığımızda, aslında o borcu aylar veya yıllar evvel küçük bir satın alma ile yarattığımızı fark etmemiz gibidir.

Hayatta kalmak için uyum sağlamaya çalışırız, önceki yaşananları ya unutmayı seçer veya haklı sebepler buluruz. Bu durumun yarattığı sanal konfor aynı kredi kartı borcunu oluşturan ilk küçük harcama gibi içimizde birikir ve büyümeye başlar.

İşte tam da bu arada devreye arketipler giriyor

Arketiperle tanışarak bu küçük harcamayı bugüne büyük bir borç haline getirmemeyi öğreniyoruz.

Olaylara eskisi gibi takılmıyor, “ben bunları neden yaşıyorum” sesini çok duymuyoruz.İç seslerimizi duyuyor ve yönetmeyi öğreniyoruz

Peki onları nasıl tanıyacağız, ya da onların özelliklerini nasıl anlayacağız?

Hem gerçek hayatta dönüşüm yaşamak ve hayatınızı kolaylaştırmak , hem yazılarınızdaki karakterleri daha iyi tanıyarak kurgunuzu derinleştirmek istiyorsanız sizi Temel Arketip atölyesine bekliyorum.

Bu videoyu izliyorsanız zaten güçlenme yolundasınız.

Bu paketin bitirdiğinizde hayatınızda muhakkak bir şeyler değişecek.

Sizleri heyecanla bekliyorum

Sevgilerimle

Silvia Arsebük

Bir sonraki atölye tarihinden önce haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Atölye açılışında 6 hafta boyunca Salı akşamları saat 20.00-22.00 arası zoom toplantıları ile desteklenecektir.

Atölye Content

Hepsini Göster
+308 katılımcı
Hemen Katıl

Atölye İçeriği

  • 7 Ders
  • 35 Konu

20
Kimler Neler Demiş?

Please Giriş to comment
10 Yorum sayısı
10 Yorumlara gelen cevaplar
13 Takip edenler
 
En beğenilen yorum
En ateşli yorum
11 Yorum yapanlar
Duygu Özsüphandağ YaymanSilvia Arsebük ArsebükFüsun AltinbasNur CengizMelek Yazıcı Güncel yorum yapanlar
  Bildirim al  
Bildir
Duygu Özsüphandağ Yayman
Üye
Trusted Member

Merhaba hocam, yaz aylarında da açılacak mı atölye?

Füsun Altinbas
Ziyaretçi
Member
Füsun Altinbas

Silvia Hocam size ve Sanalyazievi’ne Arketip Atölyesi ile buluşma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. 1. ve 2. Atölyelerde kendi hızımda ilerleyerek bugüne kadar zihnimde konuşan sesleri ayırdetme fırsatı buldum. Temel arketiplerimin seslerini duymam, onların söylediklerini farkedebilmem kişisel gelişim açısından büyük adım. (Ayrıca, yazarken gerçekçi karakterler oluşturmada çok önemli bir kazanım.) Kişisel gelişim açısından önemli diğer bir adım da “gücüne gelmek” kavramı ile tanışmam oldu. Gücün, sahip olduğum maddiyatla kazanılmadığını biliyordum ama başarı, ünvan, yetenek gibi dıştan gelen manevi kaynaklar üzerine kurulu bir güç anlayışına sahiptim. Gücün insanın kendi içinden, özünden geldiğinin, sadece olmanın yeterli olduğunun farkına varmak inanılmaz rahatlatıcı… Devamını oku »

Nur Cengiz
Üye
Trusted Member

Sevgili Silvia, o ne güzel bir ses ve bize, nasıl güzel bir sesleniş…
gecikmeli de olsa başlıyorum bakalım. haydi ilk hafta açılsın, arayı kapayayım… :))
çok teşekkürler:)

Melek Yazıcı
Üye

Saat kaçta olacak öğrenebilir miyim.Teşekkürler

Zeynep Parlar
Üye
Member

Merhaba Arkadaşlar,
Bu sabah arketipler 2. modülü tamamladım. Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Pek çok konudaki aynaladıklarınız ve fark ettirdikleriniz için.
Hayvan olarak sincap seçmişim. Şaman hayvanlarında sincabı okudum sabah ve gördüm ki beni bana anlatıyor. Nasıl bir güçlü çalışma yaptırmışsın ki canım Silvia bir noktadan başlayıp kendimize doğru yol almışız ya da kendi adıma öyle. Sanıyorum 3 arketipimi keşfettim. Kimi zaman çok aydınlıkta kalmış beni zorlamış kimi zaman yok saymışım yine zorlamış. Yine de çok şükür kendi yolumda akmışım. Dengeyi tüm yaşantımıza getirmek niyetiyle sonsuz şükran

Fatma esin Kalyoncu
Üye
Trusted Member

Sevgili Silvia Arsebük, BUatölyeyi tamamlamam tam bir yılımı aldı. Çünkü özellikle iki arketip vardı ki bir karakter yaratmayı bir kenara bırakıp öncelikle kendimle çalışmam gerektiğini bana fark ettirdi. Çok zorlandığım günler zamanlar ve anlar oldu. Kendimi anlamamın, ilerlemiş yaşımla kendimle tekrar karşılaşmamın bana hem müthiş gurur veren yanlarını deneyimlerken hem de beni dehşete düşüren yanlarıyla gerçek anlamada boğuşmalar yaşadım. Arketiplerin karanlık/gölge yönlerinin bizi koruyabileceği gerçeğini de kabullenebilmek zamanımı aldı. Aydınlık yönlerin ışığına kapılmanın bizi körleştirebileceğine aymak da ayrı bir uyanış oldu benim için. Sonsuz minnettarım sana. Beni hiç kimse bu denli derin dinlememiş, bu denli incelikle anlamamıştı duygusunu yaşattın bana.… Devamını oku »

bilgi-gamze Bilgi
Üye
Member

Arketipler Atolyesi cok etkili bir atolye calismasiydi. Silvia Hanim gibi konusunda uzman bir eğitmenden bu eğitimi alma sansina eriştiğim icin cok mutluyum.
Benim icin yeni bir aydınlanma ve farkındalık yasadigim ve öğrenirken calistigim cok iyi hazirlanmis bir eğitimdi.
Eğitimin icerigi cok zengin ve saglam kaynaklara dayaliydi. Anlatımı cok sade ve anlasilabilir bir sekilde hazirlandigi icin cok keyifliydi. Karakterlerin analizi icin kacirilmamasi gereken bir calışma. Kesinlikle tavsiye ederim. Hayatimin her aninda faydalaniyorum.
Emegi gecen ve bize ulaştıran Silvia Hanıma cok tesekkur ederim.

Öykü Tekşen
Üye
Noble Member

Bu atölyeye katıldığım için kendime teşekkür etmek istiyorum. Bu ciddi bir cesaret adımıydı.
Ve bu atölyenin oluşması için emeği geçen herkese de çok teşekkür etmek istiyorum.
Ve sevgili hocam Silvia…
Öyle güzelsin ki, güzelliğini bize de saçtın. Bu paylaşımcı ruhun için sana teşekkür ediyorum.
Şimdi Arketipler Atölyesi’nin 2. modülünü heyecanla bekliyorum (:

Berrin Arı
Üye
Active Member

Daha önce Arketip atölyesine katılmıştım ancak sanal arketip atölyesi içimi daha rahat dökmeme sebep oldu daha rahat çalıştım ikinci grup çalışmanın da gerçekleşmesi ne diliyorum kahramanı mı yaratmam da çok faydasını gördüm ilk atölye çalışmasında kendimle ilgili Yorumlarda bulunmuştum canlıydı birebir diye insanların içinde biraz zor olmuştu Sanal atölyede yazmayı düşündüğüm kitaptaki kahramanı mı daha güzel canlandırdım arketip atölyenin çok faydasını gördüm teşekkürler Silvia

Nur Burcu Erden
Üye
Active Member

Benim icin ilginç bir farkındalık yaşadım sizede olurmu bilmiyorum karsiniza sürekli arketipler çikmaya başladı freud dizisi ilginc arketiplerle doluydu bu kavramı burda görmeseydim belki filimide çok ta anlamlandiramiycaktim . Silviya hanım hiç sanal bir dünyada gibi hissetmedim tamamıyla etkileşim halinde duyarli önemsiyen yapınızla beni inanılmaz etkilediniz . Her şey için çok teşekkürler . ❤