Kış 2024 – Yazı Kampı

Yazı Evi olarak eğitimlerimizi sanala taşıyalı yedi yıl oldu. Pandemiyle tamamen sanal ortama geçtik ve Sanal Yazı Evi olarak devam ediyoruz. Yine de yüz yüze buluşmaları özlüyoruz. Birlikte yazmanın keyfini, aynı anda herkesin yazdığı bir odada olmanın tadını arıyoruz. Kavuşmaları, ilk defa tanışmaları seviyoruz, hele bir de dışarıda kış varsa…içeride bir soba yanıyorsa, bir sofranın etrafında oturuyorsak… O yüzden yılda iki defa yazı kampı düzenliyoruz. Biri yaz biri kış. Zor oldu son yıllarda. Fiyatlar çok arttı, korkular arttı, paylaşımlı oda yerine tek kişilik odalar tercih edildi, eskiden Ekim aylarına kadar açık kalan mekânlar erken kapatır oldular. Ara sıra bu kampları düzenlememeyi düşündüm. Sonra hep vazgeçtim bu düşünceden. Sizlerle buluşmayı seviyorum. Birlikte yazmanın sinerjisini ve onun yarattığı duyguları seviyorum ve o kamplar beni bırakmadan ben onları bırakmayacağım. Şubat 2024’te bir Kış Yazı Kampında tekrar buluşacağız.

Kış yuvamızı iki sene önce bulduk. Kış kamplarının İstanbul’a yakın olmasının önemini gördüm. Kış ayları zorluyor hepimizi. Çocuklar hastalanıyor, okullar kapanıyor, açılıyor, yolda geçecek zamanların yerine yapılacak işler oluyor. Daha kolay oluyor İstanbul’a yakın olunca, yakında duruyor olmanın bir rahatlığı var sanki. Bir, bir buçuk saat yol gidip varıyoruz. O kampın son günü eve dönme telaşı sabahtan başlar genelde. Valizler hazırlanacak, odalar boşaltılacak, son ödemeler, ekstra çaylar kahveler ödenecek… bir de insan doğası gereği uzun yola gideceğini bilince kendini ona göre şartlamaya başlıyor ve kampın son gününe başka telaşlar, düşünceler, yapılacaklar giriyor. Ama İstanbul’a yakın olunca bunlar yaşanmıyor. Daha rahat oluyoruz, o son günü de doya doya yaşıyoruz. Hele bir de ortam böyle güzel olunca, dostlarla sohbet tatlı olunca…O yüzden yaz kamplarında Perşembe öğlenden buluşurken kış kamplarında Cuma sabahı buluşuyoruz. 

Seshane Beykoz’da. Ev sahibimiz Sevil’in eli değmiş odalara. Pırıl pırıl, şık, sıcak odalarımız. Tadını unutamadığımız lezzetlerle donatılıyor soframız. Bir sobanın etrafında akşamları okuyoruz bazen yazılarımızı. Üç gün boyunca bazen buluştuğumuz odada bir pencereden dışarıdaki ağaçlara bakarak, bazen sobanın yanında, bazen sıcak kış bahçesinde, cesur olanlarımız açık alanda yazıyoruz. Odasına kapanıp yazanlar da oluyor. Sonra yine buluşuyoruz, okuyoruz, paylaşıyoruz, yine sohbet ediyoruz, yine dağılıyor yazıyoruz. Üç günümüz böyle geçiyor. 

Kış kampı yazmak için nefis bir fırsat. Kendiniz için açacağınız özel bir alan. Hem kalabalıkla birlikte olmak hem de tek başına olmak demek. Konumuzu çoğu zaman son ana kadar netleştiremiyorum. Konu zaten bahane. Biz yazmak için, paylaşmak için buluşuyoruz. Yazıyoruz da. Üç gün boyunca yazacak çok şey çıkıyor, hayatlarımızın akışında araya giren o başka şeyler olmadan yazabiliyoruz. 

Şubat kışı uğurlamaya başladığımız, bahara yüzümüzü çevirdiğimiz bir zaman. Toprağın altında uykuda bekleyenlerin yavaş yavaş uyanmaya başladığı, fışkırmaya hazırlık yaptığı zaman. Bir kış boyunca yazdıklarımızın fikirlere dönüşmeye başladığı zaman. Kışı birlikte uğurlayalım istiyorum. Gelirseniz ne güzel olur. 


Gerekli Diğer Bilgiler 🙂

Kamp Tarihi: 23-25 Şubat 2024
Yer: Seshane Beykoz https://seshane.com.tr/

Konaklama:
DOUBLE KONAKLAMA HERŞEY DAHİL FİYAT: 2 gece 3 gün kişi başı : 6400 TL + 10% KDV
SİNGLE KONAKLAMA HERŞEY DAHİL FİYAT: 2 gece 3 gün kişi başı : 8900 TL + 10% KDV
Eğitim Ücreti : 7.000 TL + % 20 KDV

Fiyata Dahil Olanlar: 
2  Gece Konaklama,
2  Açık büfe kahvaltı, İlk gün coffee break ile karşılama kahvaltı olmayacak.
Öğlen yemeğinde Günün çorbası ve bir çeşit salata ikram ediyoruz.
2 açık büfe akşam yemeği (6-8 ÇEŞİT)
3 Gün boyu ev yapımı kek, kurabiye, poğaça, meyve gibi ikramlar, sınırsız çay, kahve, sebilden su.

Mekanda dikkate alınması gereken konular:
Self servis hizmet vermekteyiz. 
Alanımız Medline sağlık hizmetleri tarafından desteklenmektedir.
Alanda alkol ve alakart servisimiz bulunmamaktadır.
İnziva alanı olarak tasarlanmış ve köy içinde konumlanmış olduğumuzdan yüksek sesli eğlence ve müzik için alanımız ne yazık ki uygun değildir. Ancak dinleti şeklinde ses düzeni kurmadan mümkün olabiliyor. .

Konaklamanın % 50 sinin onay verdiğiniz an itibarı ile, diğer % 50 nin ise 5 Ocak 2024 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

Eğitim ücretinin tamamını 1 Şubat 2024 tarihine kadar tamamlamış olmanız gerekiyor. Ödemenizi doğrudan Sanal Yazı Evine ya da iyzico üstünden bankanızın sunduğu taksit seçeneklerinden yararlanarak yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme için: https://iyzi.link/AJXuGg

Ön Ödeme İptal Koşulları:                                                 
Konaklama ve eğitim ücreti için; mücbir olmayan durumlarda (Pandemi gibi devletin koyduğu kurallar dışında) etkinlik tarihine 45 gün ve daha az kalan günlerde iptallerde ön ödeme iadesi yapılmaz.  
Konaklama ve eğitim ücreti için; mücbir olmayan durumlarda etkinlik tarihine 46 gün ve öncesi iptallerde ön ödemenin %75’i iade edilir.   

Sorularınız veya kayıt için 0545 552 57 50 numaradan veya [email protected] mail adresinden Ayça’ya ulaşabilirsiniz.

29.12.2023 tarihine kadar katılım durumunuzu bildirmenizi önemle rica ediyoruz.

Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

Ödemeniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Ayça Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

0545 552 57 50

✎Bize ulaşabilirsiniz