Yazı Kampı – 2023 Yaz

İlk yazı kampımızı on yıl önce Gümüşlük’te gerçekleştirmiştik.

Bu sene farklı bir mekânda ama yine Gümüşlükteyiz.

Kampa ilk defa katılacak olanlar tam olarak ne yapacağımızı sorarlar. Yazı tekniği mi çalışacağız, öykü analizi mi yapacağız, teorik bilgi mi verilecek? Merak ettikleri bunlar. Her seferinde sadece yazacağız diyorum, çünkü aslında bizim en çok buna ihtiyacımız var. Üç gün boyunca her şeyden uzaklaşacağız. Farklı bir yerde, belki hiç tanımadığımız bir oda arkadaşıyla paylaştığımız bir odada uyanacağız. Kahvaltıyı biz hazırlamayacağız. Bulaşıkları yıkamayacağız. Belki alıştığımız yiyecekler olmayacak o kahvaltıda, hava belki çok sıcak olacak, akşamları örtümüz ısıtmayacak, duş tam alıştığımız gibi akmayacak, yani güvenli alanımızın dışına bizi itecek bütün bunlar. Ama biraz deniz kokacak sabahlar, üstümüzdekiler hafifleyecek, akşamları güneş batarken her şey turuncuya bürünecek, hikâyeler dolacak içimize ve farklı bir güven alanı oluşturacağız. Üç gün boyunca kendi sesimizi dinleyeceğiz. “Eğitimdeyim telefonlara bakamıyorum,” demenin lüksünü yaşayacağız. Geride bıraktığımız yaşamın sorunları bir telefonla çözülebilecekse bize ulaşacak. Hayatımızdaki insanlara ‘bu benim zamanım’ demiş olacağız. Kendimizle bir randevu bu.

Tabii ki yazacağız. En çok onu yapacağız. Kampa girdiğimiz andan itibaren yavaş yavaş dışarıdaki dünyanın kıyafetlerini bırakmaya başlayacağız. İçimizdeki dünya ile usulca buluşacağız. Bulduklarımızı yazacağız. Yazdıklarımızı paylaşma cesaretini bulacağız. Paylaşınca da o kadar korkunç değilmiş diyeceğiz.

Kamp açtığımızda gelmesi gereken kim varsa gelir. Bunun ilanlarla, duyurularla ilgisi yoktur. Biz duyuruyoruz o ayrı. Ama gelmesi gereken kim varsa o geliyor. Kamp sürecinde yaşadığınız her şey sizi bir şekilde dönüştürür. Birlikte bu alanda yazan ve hikâyesine bizi davet eden herkes birbirinin hayatına bir şekilde dokunacaktır. Bazen o dokunuşu yıllar sonra fark edeceğiz.

Bu üç gün yapacağımız çalışmalar zihin kalıplarımızın dışına çıkmaya bizi zorlayacak. Kalıplar esnedikçe yaratıcılığımız nefes alacak. Belki uzun zamandır üzerinde çalıştığınız bir yazıyı burada tamamlayabildiğinizi göreceksiniz, belki uzun süredir kalemi elinize almadıysanız, anlatacaklarınızın biriktiğini fark edeceksiniz.

Gün boyunca buluştuğumuz saatler olacak, yazılarımızı paylaştığımız, benim alıştırmaları verdiğim zamanlar. Yazarken bütün alan sizin olacak. Belki bir köşeye çekilip tek başına denize bakarak yazacaksınız. Belki odanıza gidip yatağınıza uzanıp orada yazacaksınız. Belki bir arkadaşınızla birlikte yazacaksınız. Kim bilir.

2023 Yaz Kampında buluşmayı diliyorum. Kampla ilgili tüm bilgileri Ayça aşağıda paylaştı sizlerle.
Yeşim


Bu yılki Yaz Kampımızı 21-24 Eylül 2023 tarihleri arasında,
Zemda Hotel Gümüşlük-Bodrum’da yapacağız.

http://club-hotel-zemda.gumusluk.hotels-in-bodrum.com/tr/

Konaklama ücretleri:
Paylaşımlı Odada kişi başı 4 gün 3 gecelik ücret : 5.550 TL
Tek kişilik 4 gün 3 gecelik ücret : 8.325.- TL
Dışardan katılmak isteyenler için 4 günlük ücret : 3.000.- TL
Eğitim Ücreti : 3.500 TL + % 20 KDV

Fiyatlara;

  • 21 Eylül öğleden sonra giriş(12.00 sonrası),
  • 24 Eylül akşam üstü çıkış olmak üzere (öğle yemeğinden sonra odalar boşaltılmış olacak. Saat 17.00 kadar çay, kahve, su servisi devam edecek. 17.00 sonrası alınanlar extra olacak);
  • 4 gün 3 gece konaklama, sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, akşam yemeği (öğlen ve akşam yemeklerinde 4 çeşit bulunmaktadır)
  • gün boyu çay, nescafe, sebilden su, türk kahvesi ve 5 çayında atıştırmalık
  • Dışardan günlük katılanlar için gün boyu çay, nescafe, sebilden su, türk kahvesi, 5 çayı atıştırmalıkları ve öğlen yemeği dahildir.

Meşrubat ve alkollü içecekler extradır.

Konaklamanın % 50 sinin onay verdiğiniz an itibarı ile, diğer % 50 nin ise 31 Ağustos 2023 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

Eğitim ücretini isterseniz iyzico üstünden + KDV’li olarak taksitli ya da peşin ödeyebilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri için 0545 552 57 50’den Ayça’yı arayabilirsiniz.

Son katılım tarihi 15 Temmuz 2023. Ödemenizi kredi kartıyla yapmak, tek çekim ya da iyzico’nun sunduğu taksit seçeneklerinden faydalanmak için aşağıdaki düğmeye tıklayın.

Gün :
Saat :
Dakika :
Sn

Hoşgeldin !
Seni Tekrar Aramızda Görmek İstiyoruz

Yazarlar Kulübü
Seni Bekliyor

✎Bize ulaşabilirsiniz