Kitap Yazma Aynına 1 Kala

· 27/06/2021

Her sene Ağustos’ta bir maraton başlar Sanal Yazı Evinde. Adı Kitap Yazma Ayı ama aslında amacımız bir ay boyunca her gün yazmak, daha uzun soluklu yazıp, bir ayda 50,000 kelime yazmış olmak. Hiç bir ön hazırlık yapmadan yazmaya başladığımız çok oldu. Kitap yazma niyeti olmadan başlayanlar, eski kitapları çekmeceden çıkartıp yazmak için bu fırsatı değerlendirenler, sadece her gün yazmayı deneyimlemek isteyenler, kendine aşılacak bir hedef belirlemeyi sevenler… hepimiz geldik ve yazdık. Sonrasında onların bazılarının mayası tuttu, kitap olma yoluna girdiler. Bazıları yazarına cesaret verdikleri için değerliydi. Bazıları öykü tohumları oldu. Kitap Yazma Ayı Ağustos’ta geliyor.

Normalde Temmuz’da yeni bir paket koymayacaktım ama bu sefer farklı bir şey denemek istedim. Yazı kasımızı çalıştıralım, her gün biraz biraz yazmaya kendimizi alıştıralım, daha küçük bir hedefle, alışık olduğumuz bir şeyle başlayalım istedim. Bir nevi rutin oluşturma, alan açma, ısınma çalışması olsun bu.

Altı dakika yazıları artık iyi bildiğiniz bir şey. Yeni katıldıysanız aramıza, buradan başlamak çok iyi olacak. Her gün 1667 kelime yazmayı hedeflemek, genelde günde bir ya da iki saat yazmaya zaman ayırmak demek. Bu ısınma ayında her gün 6 dakika ayıracağız sadece. Bunu oturtursak, Kitap Yazma Ayında sadece açtığımız alanı genişletmemiz ya da gün içinde daha çok tekrar etmemiz gerekecek.

Sitedeki 6 dakika yazıları paketini yenilememişim bu sene. Sevgili editörümüz İdil Dammer, kelimeler gönderdi aylardır ve sayesinde hatırladım koydum, bir süre öyle gitti. Sonra kelimeler geldi ama, ben unuttum. Bu ay Aysim kelimeler ister miyim diye sorunca yine atladığımı fark ettim. İstedim. Aysim her güne bir kelime hazırladı bizlere. Ben de onları fotoğraflarla birleştirdim. Bu ay onları yazacağız. Her gün bir altı dakika. Haydi yolculuk başlasın.
Aysim’e de çoooook teşekkür ederim hepimiz adına bu ay. 🙂

+68 katılımcı
Henüz Başlamadın
Yazarlar Kulübüne Özel

Atölye İçeriği

  • 32 Ders

Kimler Neler Demiş?

Please Giriş to comment
  Bildirim al  
Bildir